Trwa ładowanie...

Poseł obozu rządzącego zaliczył wpadkę. Trudno uwierzyć, że o tym "zapomniał"

Nie milkną echa rekonstrukcji rządu. Jeden z nowo powołanych resortów - przedsiębiorczości i technologii - obejmie Jadwiga Emilewicz z Porozumienia. Fakt ten umknął jej partyjnemu koledze.

Share
Poseł obozu rządzącego zaliczył wpadkę. Trudno uwierzyć, że o tym "zapomniał"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dk1mwgv

Zbigniew Gryglas to współtwórca i jeden z ośmiorga wiceprezesów partii Porozumienie - podobnie jak Emilewicz. W środę o rekonstrukcji mówił na antenie Polsat News. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, które ministerstwo premier Morawiecki powierzył jego partyjnej koleżance.

- Jak nazywa się ministerstwo pani Emilewicz? - zapytał prowadzący program. - No cóż... Niestety, wszyscy musimy się jeszcze tego uczyć, ale myślę, że już niedługo... - wił się Gryglas.

dk1mwgv

Przypomnijmy, że zmiany w rządzie objęły kilka resortów. Najwięcej emocji wzbudziło odwołanie ze stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Jego miejsce zajął dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło też m.in. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła (zastąpił go Łukasz Szumowski) oraz Witolda Waszczykowskiego (stanowisko szefa MSZ objął Jacek Czaputowicz).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Nie wiadomo jeszcze, jakie będą kompetencje nowego ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, które objęła Emilewicz. W ocenie Gryglasa, priorytetem dla nowej minister mają być innowacje i ułatwienia dla przedsiębiorców.

Zobacz przemówienie premiera Morawieckiego po zaprzysiężeniu rządu:

dk1mwgv

Podziel się opinią

Share
dk1mwgv
dk1mwgv
Więcej tematów