Trwa ładowanie...
d1jfhg8

Poseł obozu rządzącego zaliczył wpadkę. Trudno uwierzyć, że o tym "zapomniał"

Nie milkną echa rekonstrukcji rządu. Jeden z nowo powołanych resortów - przedsiębiorczości i technologii - obejmie Jadwiga Emilewicz z Porozumienia. Fakt ten umknął jej partyjnemu koledze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gryglas nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dziennikarza
Gryglas nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dziennikarza (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1jfhg8

Zbigniew Gryglas to współtwórca i jeden z ośmiorga wiceprezesów partii Porozumienie - podobnie jak Emilewicz. W środę o rekonstrukcji mówił na antenie Polsat News. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, które ministerstwo premier Morawiecki powierzył jego partyjnej koleżance.

- Jak nazywa się ministerstwo pani Emilewicz? - zapytał prowadzący program. - No cóż... Niestety, wszyscy musimy się jeszcze tego uczyć, ale myślę, że już niedługo... - wił się Gryglas.

Przypomnijmy, że zmiany w rządzie objęły kilka resortów. Najwięcej emocji wzbudziło odwołanie ze stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Jego miejsce zajął dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło też m.in. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła (zastąpił go Łukasz Szumowski) oraz Witolda Waszczykowskiego (stanowisko szefa MSZ objął Jacek Czaputowicz).

   WP.PL
(WP.PL)

Nie wiadomo jeszcze, jakie będą kompetencje nowego ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, które objęła Emilewicz. W ocenie Gryglasa, priorytetem dla nowej minister mają być innowacje i ułatwienia dla przedsiębiorców.

d1jfhg8

Zobacz przemówienie premiera Morawieckiego po zaprzysiężeniu rządu:

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów