Trwa ładowanie...
brodnica

Pościg za pijanym kierowcą tico. W środku kobieta w ciąży i dziecko

Policjanci z Brodnicy zatrzymali 34-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca uciekł do lasu, a po drodze stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jak się okazało, był pijany, wiózł też ciężarną żonę i dziecko.

Share
Pościg za pijanym kierowcą tico. W środku kobieta w ciąży i dziecko
Źródło: Policja
d3u9pl7

Brodniccy policjanci poznali kierowcę tico, który jechał ulicami powiatu mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, ten jednak zaczął uciekać. W trakcie dwuminutowego pościgu mężczyzna jechał po polach, wyprzedzał inne pojazdy poboczem, stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

d3u9pl7

Pościg za pijanym kierowcą tico. W środku kobieta w ciąży i dziecko

Mężczyzna uciekał kilkanaście kilometrów, drogami gminnymi, polami, przecinając drogę krajową nr 15. Do pościgu dołączyły kolejne patrole. W końcu wjechał do lasu, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Świadkami desperackiej ucieczki byli ciężarna żona mężczyzny i jego 6-letni syn, którzy siedzieli w tico. Nie odnieśli żadnych obrażeń.

Zobacz, jak mężczyzna uciekał przed policją

Mieszkaniec powiatu brodnickiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Niewykluczone, ze pirat drogowy usłyszy kolejne zarzutów. Policjanci wystąpili też z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u9pl7

Podziel się opinią

Share
d3u9pl7
d3u9pl7
Więcej tematów