Pościg za betoniarką. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd

Jadący Mercedesem Actrosem 31-letni kierowca nie zatrzymał się na kontrolę graniczną w Świecku (woj. lubuskie). Funkcjonariusze SG ruszyli za nim w pościg. Strażnicy schwytali mężczyznę i przechwycili samochód, który okazał się kradziony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od początku roku Nadodrzański Oddział SG przechwycił pojazdy warte w sumie 3,4 mln euro
Od początku roku Nadodrzański Oddział SG przechwycił pojazdy warte w sumie 3,4 mln euro (East News, Fot: Kamil Krukiewicz/REPORTER)
WP

Kierowca betoniarki nie zatrzymał się mimo nakazu funkcjonariuszy. Mężczyzna nie zrezygnował z ucieczki nawet wtedy, gdy ugrzązł w jednej z polnych dróg. 31-latek próbował zbiec przed strażnikami na piechotę, porzucając auto w polu, jednak jego wysiłek okazał się daremny.

Przechwycenie kradzionej betoniarki jest kolejnym z serii zatrzymań, których w minionych dniach dokonali funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W czwartek udało im się odzyskać kradzionego Jeepa Grand Cherokee, którym jechał mężczyzna bez dokumentów auta oraz prawa jazdy. Po weryfikacji w systemie okazało się, że pojazd został skradziony w Niemczech.

W sobotę strażnicy graniczni skierowali do kontroli jadącą z dużą prędkością od strony Niemiec Toyotę RAV4. Podobnie jak w przypadku betoniarki, kierowca nie chciał się zatrzymać. W czasie pościgu zjechał do lasu, porzucił auto i uciekł. W przeciwieństwie do mężczyzny, który prowadził Mercedesa Actrosa, kierowcy udało się zbiec.

WP

Zobacz także: Dyrektorka ucieka przed dziennikarzem WP. W jej szkole doszło do gwałtu

Jak informuje rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki, łączna wartość wspomnianych pojazdów przekracza 600 tys. zł. Od początku roku oddziałowi udało się odzyskać w sumie 28 pojazdów o łącznej wartości 3,4 mln zł.

Źródło: polsatnews.pl

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP