ycipk-hd3qgy

Porwana w Niemczech Polka została uwolniona we Francji

Po trwających tydzień poszukiwaniach Polka porwana w Niemczech przez dwóch rodaków została odnaleziona na terenie Francji i uwolniona z rąk porywaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do porwania Polki użyto kampera
Do porwania Polki użyto kampera (fahndung.polizei-bw.de)
ycipk-hd3qgy

Prokuratura w Stuttgarcie poinformowała we wtorek wieczorem, że 47-letnia opiekunka została uwolniona, a jej porywacze aresztowani. Stan zdrowia kobiety jest dobry – podały władze.

Po intensywnych poszukiwaniach policja francuska zlokalizowała miejsce pobytu porywaczy i ich ofiary – czytamy w komunikacie prokuratury i policji. W akcji uczestniczyli policjanci z Francji i Niemiec.

47-letnia Jolanta Sz. została uprowadzona w poniedziałek 3 czerwca w miejscowości Aspach koło Stuttgartu. Kobieta została wywieziona samochodem kempingowym w kierunku Francji. Policja zatrzymała byłego partnera porwanej, 51-letniego Macieja I. oraz jego kolegę z pracy, 23-letniego Krzyszofa T.

ycipk-hd3qgy

Zobacz także: Sienkiewicz: Falenta chciał obalić rząd Tuska, ale mu się nie udało

Porwanie Polki. Szczęśliwy finał poszukiwań

W ostatnich dniach porywacze i ich ofiara przemieszczali się na piechotę. Porzucony pojazd znaleziono koło Strasburga, w odosobnionym miejscu w lesie. Policja znalazła tam dowody wskazujące na zastosowanie przemocy.

ycipk-hd3qgy

Z toku śledztwa wynika, że Jolanta Sz. w poniedziałek o 13:30 wyszła z pracy w Asbach, a następnie około 14:00 została siłą zaciągnięta do kampera i wywieziona. O zdarzeniu poinformowali krewni osoby, którą opiekowała się Polka.

Jak pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung”, główny sprawca porwania uważany jest za osobę zdolną do stosowania przemocy. Policja od początku przypuszczała, że sprawca działał z powodu urażonej dumy. Para ma dwoje wspólnych dzieci.

Przeczytaj też:
Polka porwana w Niemczech poszukiwana

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hd3qgy

ycipk-hd3qgy
ycipk-hd3qgy