Porozumienie MEN i TP SA: Internet za złotówkę
(inf. własna)
06.06.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
6 czerwca podpisano bezterminowe porozumienie pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Telekomunikacją Polską S.A. w sprawie preferencji dla szkolnych pracowni internetowych. Dokument jest kontynuacją podpisanego 10 lutego 2000 roku porozumienia o współpracy w zakresie upowszechnienia Internetu w szkołach.
Do końca marca br. z oferty skorzystało ponad 7000 szkół. Jednak dotychczas z preferencji świadczonych przez TP S.A. na rzecz szkolnych pracowni internetowych (instalacja dodatkowej linii telefonicznej na potrzeby szkolnej pracowni internetowej za 1 zł plus 22 % VAT oraz 40 darmowych godzin dostępu do Internetu) mogły korzystać szkoły, które posiadały pracownię internetową zgodną ze standardami MEN tzn. składającą się z 10 komputerów. Wymóg ten uniemożliwiał uczestnictwo w programie małym placówkom oświatowym.
Podpisane porozumienie zmienia nazwę "Internet dla szkół" na "Program edukacyjny TPszkoła" i zawiera bardzo istotną zmianę tych warunków - liczba wymaganych komputerów została obniżona do 5. Mogą z tego skorzystać szkoły podstawowe, gimnazjalne, a także szkoły ponadgimnazjalne, publiczne oraz niepubliczne o uprawnieniach szkoły publicznej.
Program edukacyjny TPszkoła będzie zawierał także działania związane z upowszechnianiem edukacji internetowej wśród uczniów i nauczycieli. W ramach tego programu są już realizowane konkursy dla szkół, w których nagrodami są komputery multimedialne, specjalne akcje jak np. Multimedialna Lekcja Wychowawcza z Sejmu (internetowa relacja na żywo z konferencji pt.: Polska na drodze do społeczeństwa informacyjnego, która odbyła się podczas obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji). Planowane są również konferencje i warsztaty dla nauczycieli, poświęcone najnowszym technologiom telekomunikacyjnym.
Teraz od uczniów i nauczycieli zależeć będzie jak wykorzystają to narzędzie, tak aby jak najlepiej służyło zdobywaniu wiedzy. Dlatego tak ważne jest, aby dać wszystkim możliwość wykorzystania szansy jaką niesie ten instrument nauczania - powiedział Paweł Rzepka, Prezes Zarządu TP S.A. (aka)
Zobacz także:
Program Edukacyjny - tpszkoła