Trwa ładowanie...

Popularny lek na katar wycofany przez GIF. Seria leku może być niesterylna

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) postanowił wycofać z obrotu popularny lek na katar Sudafed XyloSpray HA. Powodem mają być zanieczyszczenia znajdujące się w leku.

Share
Popularny lek na katar wycofany przez GIF. Seria leku może być niesterylnaŹródło: Shutterstock.com
dwmqzng

GIF wycofuje lek ze względu na możliwe jego zanieczyszczenia

Lek na katar Sudafed XyloSpray HA został wycofany przez GIF na wniosek firmy Johnson & Johnson Poland, która jest przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego, czyli McNeil Healthcare (Ireland) Limited. Ci drudzy podejrzewają, że wycofana z obiegu seria leku może być niesterylna, zanieczyszczona i tym samym zagrażać zdrowiu.

- Decyzja o wycofaniu z obrotu przedmiotowego produktu leczniczego została podjęta w związku z faktem, iż nie można wykluczyć niespełnienia wymagań jakościowych produktu w zakresie sterylności - informuje w oficjalnym komunikacie GIF.

Została wycofana seria leku o numerze F143280A ważna do 30 września 2020 roku.

dwmqzng

Osoby, które zakupiły lek z tej serii, w trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo powinny natychmiast zaprzestać używania go.

Produkt leczniczy wycofany z rynku decyzją GIF nie może być przedmiotem obrotu. Dodatkowo w systemach komputerowych aptek lek jest blokowany przez specjalny program informatyczny w ramach Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia (OSOZ), co uniemożliwia sprzedaż takiego produktu leczniczego.

Sudafed to lek stosowany przy leczeniu zapalenia błony śluzowej, czyli popularnym katarze.

dwmqzng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwmqzng
Więcej tematów