Trwa ładowanie...
d1s6pb0

Popularny lek na katar wycofany przez GIF. Seria leku może być niesterylna

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) postanowił wycofać z obrotu popularny lek na katar Sudafed XyloSpray HA. Powodem mają być zanieczyszczenia znajdujące się w leku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Popularny lek na katar wycofany przez GIF. Seria leku może być niesterylna
Popularny lek na katar wycofany przez GIF. Seria leku może być niesterylna (Shutterstock.com)
d1s6pb0

GIF wycofuje lek ze względu na możliwe jego zanieczyszczenia

Lek na katar Sudafed XyloSpray HA został wycofany przez GIF na wniosek firmy Johnson & Johnson Poland, która jest przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego, czyli McNeil Healthcare (Ireland) Limited. Ci drudzy podejrzewają, że wycofana z obiegu seria leku może być niesterylna, zanieczyszczona i tym samym zagrażać zdrowiu.

- Decyzja o wycofaniu z obrotu przedmiotowego produktu leczniczego została podjęta w związku z faktem, iż nie można wykluczyć niespełnienia wymagań jakościowych produktu w zakresie sterylności - informuje w oficjalnym komunikacie GIF.

d1s6pb0

Została wycofana seria leku o numerze F143280A ważna do 30 września 2020 roku.

Osoby, które zakupiły lek z tej serii, w trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo powinny natychmiast zaprzestać używania go.

Produkt leczniczy wycofany z rynku decyzją GIF nie może być przedmiotem obrotu. Dodatkowo w systemach komputerowych aptek lek jest blokowany przez specjalny program informatyczny w ramach Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia (OSOZ), co uniemożliwia sprzedaż takiego produktu leczniczego.

Sudafed to lek stosowany przy leczeniu zapalenia błony śluzowej, czyli popularnym katarze.

d1s6pb0

Podziel się opinią

Share

d1s6pb0

d1s6pb0
Więcej tematów