Trwa ładowanie...
d2huv8b

Ponowny pogrzeb Arkadiusza Rybickiego. "Państwo polskie zawiodło"

Na gdańskim cmentarzu Srebrzysko doszło do powtórnego pochowania Arkadiusza "Arama" Rybickiego. Drugi pogrzeb związany jest z ekshumacją jego szczątków, która miała miejsce pomimo sprzeciwu rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku doszło do drugiego pogrzebu zmarłego w katastrofie smoleńskiej Arkadiusza Rybickiego
Na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku doszło do drugiego pogrzebu zmarłego w katastrofie smoleńskiej Arkadiusza Rybickiego (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d2huv8b

W uroczystości wzięli udział najbliżsi zmarłego, a także przyjaciele, działacze opozycyjni i mieszkańcy Gdańska - informuje portal dziennikbaltycki.pl. - Urna znowu trafiła do tej samej ziemi, w której została złożona 8 lat temu. Będziemy pielęgnować o nim pamięć - mówiła w czasie pogrzebu Małgorzata Rybicka, wdowa po polityku.

- Państwo polskie poprzez swoje instytucje dokonało czynności, które nie przynoszą mu chwały. To była ekshumacja wbrew woli rodziny, wbrew decyzji sądu. W tej sprawie państwo polskie zawiodło - powiedział podczas uroczystości Sławomir Rybicki, brat działacza.

Podczas ekshumacji, która miała miejsce w połowie maja b.r. rodzina na znak protestu ustawiła się przed bramą cmentarza. Na miejscu pojawiła się również policja. Arkadiusz "Aram" Rybicki to działacz solidarnościowego podziemia, a także polityk Platformy Obywatelskiej. Zginął w katastrofie smoleńskiej.

d2huv8b

Zobacz także: „Gdyby nie Robert, to bym umarła”. Joanna Górska szczerze o swoim partnerze i walce z rakiem

Źródło: dziennikbałtycki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2huv8b

Podziel się opinią

Share

d2huv8b

d2huv8b
Więcej tematów