Trwa ładowanie...

Ponad 6 tysięcy migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym

• 6055 migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym - poinformowała późnym wieczorem włoska Straż Przybrzeżna, która koordynuje operacje niesienia pomocy w tej części akwenu

• To rekordowa liczba migrantów uratowanych jednego dnia

• Migranci wypłynęli z Libii na 36 łodziach i pontonach

Share
Ponad 6 tysięcy migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym
Źródło: AFP, Fot: GABRIEL BOUYS
d3comme

Dziewięć osób nie przeżyło przeprawy przez Cieśninę Sycylijską. Na jednej z łodzi znaleziono 7 ciał, na drugiej - jedno. Jedna z osób, która została zabrana z pokładu pontonu w ciężkim stanie zmarła w trakcie transportu na ląd.

Pomocy migrantom udzieliły jednostki włoskiej Straży Przybrzeżnej i marynarki wojennej oraz statki misji Unii Europejskiej Eunavfor Me i unijnej agencji Frontex a także różnych organizacji humanitarnych.

d3comme

Rekordową liczbę uciekinierów przybyłych z wybrzeży Afryki zanotowano w obchodzonym po raz pierwszy we Włoszech Dniu Pamięci o Ofiarach Imigracji, ustanowionym przez parlament w rocznicę katastrofy łodzi koło brzegów wyspy Lampedusa, w której przed trzema laty zginęło 368 osób.

- Niespotykany dotąd i pod pewnymi aspektami epokowy zasięg migracji na Morzu Śródziemnym nie może być traktowany ze ślepotą klasy rządzącej i przy obojętności opinii publicznej- oświadczył w związku z obchodami tego dnia prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Od początku tego roku do Włoch przypłynęło około 150 tysięcy migrantów.

Zobacz także: Ponad 4 tysiące migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

d3comme

Podziel się opinią

Share
d3comme
d3comme
Więcej tematów