ycipk-3pcx3d

Pomyłka w pasku TVP. Cenckiewicz do Kurskiego: "ogarnij tych matołów"

Trwają uroczystości związane z obchodami święta Wojska Polskiego. Wydarzenie jest transmitowane m.in. przed TVP Info. Jak jednak zauważył historyk Sławomir Cenckiewicz, w jednym z pasków informujących o złożeniu wieńca przez premiera pojawił się błąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Morawiecki złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego
Premier Morawiecki złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego (PAP, Fot: Rafał Guz)
ycipk-3pcx3d

Główne uroczystości odbywają się w Warszawie. Tutaj premier Mateusz Morawiecki wziął udział w największej z dotychczasowych defilad - Wielkiej Defiladzie Niepodległości. Wisłostradą wzdłuż bulwarów wiślanych maszeruje ponad tysiąc żołnierzy, prawie 200 wojskowych pojazdów i ponad 100 samolotów oraz śmigłowców, a także 900 rekonstruktorów.

W trakcie obchodów premier złożył wieniec przed warszawskim pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak zauważył historyk Sławomir Cenckiewicz, jedna ze stacji nieprecyzyjnie przekazała tę informację. Zamiast słowa "pomnik", w pasku TVP Info pojawił się "grób".

ycipk-3pcx3d

"Jacku (Kurski - red.) ogarnij tych matołów od pasków w TVP Info, którzy pomnik Piłsudskiego grobem nazywają!" - zażądał na Twitterze historyk Sławomir Cenckiewicz. Jak zauważył, "Marszałek na Wawelu leży od 1935 r.".

Do tej pory prezes TVP nie odpowiedział. Ale do dyskusji nad "historią alternatywną" włączył się Janusz Piechociński. "Historia ciągle uczy pokory? szczególnie alternatywna?" - zapytał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pcx3d

ycipk-3pcx3d