Trwa ładowanie...

Pomóż chorym dzieciom i weź udział w Biegu Charytatywnym

W sobotę, 30 sierpnia, na krakowskich Błoniach każdy biegacz może pomóc chorym maluchom. Jak? Biorąc udział w III Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco Dzieciom.
Share
Pomóż chorym dzieciom i weź udział w Biegu Charytatywnym
Źródło: www.krakow.pl
d3my4bs

Już po raz trzeci biegacze w każdym wieku będą łączyć swoje siły, by pomóc dzieciakom. Jako że to nie wynik wyścigu będzie najważniejszy, udział może wziąć każdy - i amator, i zawodowiec. Biegi odbywać się będą w trzech kategoriach: rodzinny (na trasie 3,5 km), profesjonalny (10 km) oraz 100-metrowy na szpilkach.

Dla tych, którzy nie lubią biegać, też znajdą się atrakcje. W ramach wydarzeń towarzyszących biegowi odbędzie się II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, grać będzie muzyka, a dla dzieci przygotowano gry i konkursy. Na głodomorów będą czekać potrawy z grilla.

- Każda złotówka ma moc zmiany świata, dlatego też zapraszamy wszystkich na Błonia - razem możemy więcej - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom.

d3my4bs

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i pakiet startowy, a najlepsi biegacze zdobędą atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w biegu wystarczy zarejestrować się na www.zapisy.ultimasport.pl/10 lub w Biurze Zawodów na Błoniach w dniu biegu. Opłata startowa różni się w zależności od rodzaju biegu i daty dokonania wpłaty. Dzieci i młodzież do 18 roku życia startują bezpłatnie.

W zeszłych latach dzięki tej akcji udało się zebrać 144 tys. zł. Tegoroczny całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzięki zdobytym tego dnia środkom budynek zostanie wyremontowany, zostanie też doposażona sala rehabilitacyjna Zakładu Fizjoterapii. Symboliczny czek zostanie przekazany przedstawicielom szpitala po zakończeniu biegu.

W sobotę, 30 sierpnia, od godz. 7:30 będzie można zgłaszać się w Biurze Zawodów. Bieg Główny wystartuje o 9:30, na szpilkach o 11:30, a rodzinny o 12:00.

III Charytatywny Bieg Fundacji Tesco Dzieciom został objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

d3my4bs

Podziel się opinią

Share
d3my4bs
d3my4bs
Więcej tematów