Trwa ładowanie...

Pomówienie sędziego Łączewskiego. Zapadł wyrok

Pomówił sędziego Wojciecha Łączewskiego o wzięcie łapówki. Został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Marek S. tłumaczył, że oskarżeniem sędziego chciał zwrócić na siebie uwagę.

Pomówienie sędziego Łączewskiego. Zapadł wyrokŹródło: Agencja Gazeta, fot: Bartosz Bobkowski
d1hzgmq
d1hzgmq

Marek S., który twierdził, że sędzia Wojciech Łączewski wziął od niego łapówkę, został w poniedziałek skazany na 4 lata więzienia - informuje "Gazeta Wyborcza".

S. twierdził, że wręczył Łączewskiemu 7 tys. zł, potem dwa razy po 80 tys. zł. za korzystne orzekanie w jego sprawie.

"Marek S. kłamie"

Po kilkumiesięcznym śledztwie uznano, że nie było żadnych łapówek. Stwierdzono, że mężczyzna kłamie i oskarżono go o składanie fałszywych zeznań. Marek S. przyznał się do winy i tłumaczyl, że chciał tylko "zwrócić na siebie uwagę”.

Przypomnijmy, że sędzia Wojciech Łączewski to jeden z najbardziej znanych polskich sędziów. To on w 2005 roku skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika na trzy lata bezwzględnego więzienia za nadużycia władzy podczas prowokacji wymierzonej w Andrzeja Leppera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hzgmq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzgmq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj