Trwa ładowanie...
wypadek

Pomorskie: Kierowca chciał potrącić rowerzystę. Szokujące nagranie

Film nagrany przez jednego ze świadków pokazuje, jak kierowca białego Forda z premedytacją spycha rowerzystę na ośnieżone pobocze. Sytuacja omal nie skończyła się dla cyklisty tragedią.

Share
Pomorskie: Kierowca chciał potrącić rowerzystę. Szokujące nagranie
Źródło: Trójmiasto.tv
d39jlf4

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 211. Nagranie przesłane przez anonimowego świadka opublikował portal Trójmiasto.tv. Sprawa wywołała olbrzymie kontrowersje wśród internautów, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem kierowcy.

- Najczęściej takie sytuacje mają miejsce, gdy z przeciwka jedzie inny samochód, a kierowca nie chce poczekać tych kilku sekund, czy nawet zjechać trochę do środka jezdni. Zdarzenie przedstawione na filmie to skrajność i celowe działanie. Z takim filmem powinno się udać na policję i zgłosić całą sprawę – powiedział w rozmowie z WP Piotr Łuczyński, prezes Stowarzyszenia Zdrowy Rower.

d39jlf4

Łuczyński zaznacza także, że wyeliminowanie takiego zachowania z polskich dróg wymaga ciągłej edukacji. Regularne kampanie edukacyjne pomogą kierowcom lepiej zrozumieć, jak poszczególne manewry drogowe wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

- Istnieją też kampanie społeczne, np. „ 150 cm dla rowerzysty” organizowane przez Stowarzyszenie Zdrowy Rower. To akcja edukacyjna. Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że nawet przy małej prędkości wyprzedzanie roweru z małym dystansem to spore niebezpieczeństwo i duży dyskomfort dla rowerzysty – dodaje Łuczyński.

d39jlf4

Podziel się opinią

Share
d39jlf4
d39jlf4
Więcej tematów