Trwa ładowanie...

Pomorska drogówka zapowiada: będziemy prowadzić wzmożone kontrole

Podczas świąt drogi zapełnią się osobami podróżującymi do rodzin i bliskich. Choć liczba pijanych kierowców spada, nadal wiele osób jeździ na "podwójnym gazie". Policja zapowiada: "nie będziemy stosować taryfy ulgowej".

Share
Pomorska drogówka zapowiada: będziemy prowadzić wzmożone kontrole
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d4btw64

W zeszłym roku policjanci nie mogli mówić o spokojnych świętach. - W okresie świąteczno-noworocznym gdańscy policjanci złapali osiem osób kierujących pod wpływem alkoholu. Sześć z nich popełniło przestępstwo, a dwie wykroczenia. W sylwestrowy wieczór zatrzymany został mężczyzna, który miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Interweniującym funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych proponował korzyść majątkową – zeszłoroczne przewinienia relacjonuje Wirtualnej Polsce kom. Aleksandra Siewert, rzecznik gdańskiej policji.

Podczas świąt Bożego Narodzenia w ubiegłym roku doszło w całej Polsce do ponad 150 wypadków drogowych. Życie straciło wówczas 17 osób, a 174 zostały ranne. Policjanci zatrzymali w całym kraju 567 nietrzeźwych kierowców. Policyjne statystyki pokazują, że większość wypadków ma miejsce w dzień Wigilii. Jednak z roku na rok niebezpiecznych zdarzeń na drogach jest coraz mniej.

d4btw64

- Policjanci sekcji ruchu drogowego przez cały rok kontrolują kierujących na drogach. Jak co roku w okresie świątecznym prowadzone będą wzmożone kontrole. Jednak poziom bezpieczeństwa na drodze zależy w dużej mierze od samych kierowców. Będziemy kontrolować kierowców, którzy jadą tranzytem przez miasto – mówi Wirtualnej Polsce kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Alkohol to nie jedyna przyczyna wypadków na drogach podczas świąt. Najwięcej zależy od kierującego, który powinien przewidywać sytuację na drodze, szanować innych kierowców, przestrzegać przepisów i dostosować prędkość do warunków drogowych. Często kolizje drogowe są efektem pośpiechu oraz zbytniej pewności siebie. Warto wykazać się cierpliwością i uwagą, aby tegoroczne święta nie okazały się ostatnimi.

d4btw64

Podziel się opinią

Share
d4btw64
d4btw64
Więcej tematów