Trwa ładowanie...

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie będzie kosztował ok. 2,5 mln zł

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie . Inwestycja będzie kosztować ok. 2,5 mln zł- podaje Polsat News.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie będzie kosztował ok. 2,5 mln złŹródło: East News
do8lhdd
do8lhdd

Lech Kaczyński to wielka postać najnowszej historii Polski. Jeden z tych, który jest ojcem dzisiejszej naszej niepodległości współczesnej. Jego droga życiowa była taka, że wolną Polskę rzeczywiście budował i miał w tym wielki udział”- ocenił na antenie Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Pomnik byłego prezydenta zostanie odsłonięty 10 listopada. „My specjalnie wybraliśmy taką datę, bo ona z jednej strony wypada 10, a jak wiemy 10 każdego miesiąca mamy miesięcznice smoleńską. A z drugiej strony będzie to w przeddzień święta niepodległości”- tłumaczy Sasin.

Polityk PiS wyjaśnia, że pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego będzie „klasyczny”. Ma na nim widnieć imię, nazwisko, lata życia oraz najważniejsze funkcje, jakie pełnił były prezydent. Nie padła konkretna kwota za jaką zostanie zrealizowana inwestycja, ale jak podaje Polsat News prawdopodobnie przekroczy 2,5 mln zł.

Jacek Sasin, zapytany o lokalizację pomnika odpowiedział, że „przed Pałacem Prezydenckim nie ma wolnej przestrzeni, żeby go ustawić, bo stoi tam inny pomnik”. Proponowano, żeby stanął na wylocie ulicy Tokarzewskiego-Karaszewicza (między "Domem bez Kantów") a Hotelem Europejskim, ale nie uzyskano na to zgody.

Pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego ostatecznie zostanie odsłonięty na Placu Piłsudskiego, przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie 10 kwietnia 2018 r. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.

do8lhdd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8lhdd
Więcej tematów