Trwa ładowanie...
d40eflb

Polskie wojsko zagrożone na Bliskim Wschodzie

Wzmocnione środki bezpieczeństwa obowiązują - w związku z zaostrzoną sytuacją na Bliskim Wschodzie - w polskich kontyngentach wojskowych stacjonujących m.in. w Libanie - ujawnił w poniedziałek szef MON Jerzy Szmajdziński.

Share
d40eflb

Mamy stały kontakt z tymi jednostkami. Ostatnio powstało większe zagrożenie. Gdyby konflikt na Bliskim Wschodzie rozszerzał się, to niewykluczone, że grupy ekstremistów mogłyby podjąć działania przeciwko naszym żołnierzom - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Szmajdziński.

Szmajdziński uważa, że misja amerykańskiego sekretarza stanu Colina Powella powiedzie się i wojska izraelskie wycofają się z okupowanych terenów palestyńskich.

Według danych MON, polskie kontyngenty żołnierzy i pracowników cywilnych wojska stacjonują obecnie m.in. na wzgórzach Golan (w ramach ONZ)
; w Libanie (ONZ); w Bośni i Hercegowinie (NATO)
oraz w Kosowie (NATO).

W poniedziałek minister Szmajdziński pożegnał czterech generałów odchodzących ze służby wojskowej. Zapewnił, że wojsko nadal będzie korzystać z ich doświadczenia - jako doradców. W MON jest obecnie 112 generałów, kolejnych kilkunastu ma odejść w "stan spoczynku" jeszcze w tym roku. (miz)

d40eflb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40eflb
Więcej tematów