Trwa ładowanie...
d48z4oh

Polskie miasta w Internecie


"Społeczeństwo informacyjne gwarantem demokracji" - takie hasło będzie mottem V Konferencji "Miasta w Internecie", która rozpocznie się w środę w Zakopanem.

d48z4oh
d48z4oh

Podsumowanie tego co zrobiła dotychczas administracja publiczna, aby wykorzystać rozwiązania technologiczne wspomagające tworzenie społeczeństwa informacyjnego, ocena serwisów internetowych przeznaczonych dla obywateli - to niektóre z tematów jakie znalazły się w programie konferencji.

Porównane zostaną projekty dotychczas realizowane przez samorządy oraz nowe pomysły dla administracji lokalnej. Uczestnicy konferencji omówią też ustawę o powszechnym dostępie do informacji publicznej, kwestie podpisu elektronicznego, rządowy program tworzenia wiejskich telecentrów, warunki tworzenia e-commerce na poziomie lokalnym oraz inicjatywy Komisji Europejskiej.

Dotychczasowe konferencje kończyły się sformułowaniem postulatów, które trafiły do Marszałka Sejmu RP, Premiera, Rządu RP. Według organizatorów, dokumenty te były uwzględnione m.in. w uchwale Sejmu RP w sprawie "rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego" oraz w projekcie ustawy o powszechnym dostępie do informacji publicznej.

Patronaty honorowe nad tegoroczną konferencją objęli: Dyrekcja Generalna "Społeczeństwo Informacyjne" Komisji Europejskiej, Rada Gmin i Regionów Europy (CEMR), ELANET (European Local Authorities Telematic Network Initiative), Prezydent RP, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Komitet Badań Naukowych oraz Ministerstwo Łączności.

V Konferencji "Miasta w Internecie" odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w Zakopanem. Relacje z konferencji będzie można przeczytać na stronach Wirtualnej Polski. (reb)

Zobacz także:
*V Konferencja "Miasta w Internecie"V Konferencja "Miasta w Internecie"*

d48z4oh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48z4oh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj