Trwa ładowanie...

Polskie czołgi w ukraińskim konwoju. W sieci pojawiło się nowe nagranie

Zachód wspiera Ukrainę, dostarczając broń i sprzęt. Polska przekazała czołgi, które można zauważyć w nagraniach udostępnianych w sieci. Nowe wideo ukazało się w internecie.

Share
Wojna w Ukrainie. Na zdjęciu jeden z polskich czołgów T-72M1  Wojna w Ukrainie. Na zdjęciu jeden z polskich czołgów T-72M1 Źródło: Twitter
d2x4yu5

Na początku maja informowaliśmy, że w internecie zaczęły pojawiać się nagrania pokazujące czołgi T-72M1 i T-72M1R, które Polska przekazała Ukrainie.

Teraz w sieci można znaleźć nowe wideo, na którym widać polskie czołgi T-72M1 w ukraińskim konwoju w obwodzie charkowskim.

T-72M1 i T-72M1R to czołgi radzieckiej produkcji, której do tej pory były na wyposażeniu Wojska Polskiego. T-72M1 to czołg podstawowy II generacji, a T-72M1R stanowi jego polską modyfikację. T-72M1 to maszyna ważąca 41,5 tony, która na swoim pokładzie pomieści 3-osobową załogę. Posiada wielowarstwowy pancerz czołowy, a jej wymiary to: długość – 9,53 m, szerokość – 3,46 m i wysokość – 2,37 m.

d2x4yu5

Rosjanie boją się polskich czołgów. Przechwycono kolejne rozmowy

We wtorek 17 maja Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała najnowsze rozmowy rosyjskich żołnierzy, które udało im się przechwycić. Wynika z nich, że wojskowi boją się nowych dostaw zagranicznej broni do Ukrainy, a także zazdroszczą uzbrojenia dostarczanego siłom ukraińskim przez zachodnie państwa, szczególnie dronów Bayraktar.

Rosjanie również z trwogą śledzą wiadomości dotyczące dostaw broni z Zachodu dla Sił Zbrojnych Ukrainy. - Chłopaki czytali w wiadomościach, że Polacy dostarczyli im czy to 2000, czy 200 czołgów. (...) No, to już w ogóle będzie... - można usłyszeć w przechwyconych rozmowach.

Z kolei w środę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że odbito z rąk rosyjskich miejscowość Dementijiwka w obwodzie charkowskim. Sztab podał także, że w obwodzie ługańskim na "tymczasowo zagarniętych terytoriach" odbyły się 16 i 17 maja "spontaniczne akcje protestu" z udziałem osób, których najbliżsi zostali przymusowo wcieleni do armii rosyjskiej. Głównym żądaniem protestujących było to, by zmobilizowani wrócili do domów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2x4yu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2x4yu5
d2x4yu5
Więcej tematów