Trwa ładowanie...
d4h8nq6

Polski śledczy zbada sprawę zabójstwa Polki w Niemczech

• Prokurator z Polski weźmie udział w czynnościach procesowych mających wyjaśnić okoliczności zabójstwa Polki w Reutlingen
• Jolantę K. śmiertelnie ranił nożem uchodźca z Syrii
• Ziobro: polska prokuratura będzie dbać o dobre imię osoby zmarłej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski śledczy zbada sprawę zabójstwa Polki w Niemczech
(PAP, Fot: Christoph Schmidt)
d4h8nq6

Prokuratura Krajowa poinformowała, że polski śledczy weźmie udział w czynnościach procesowych dotyczących zabicia Polki przez Syryjczyka w Niemczech.

"Prokurator z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie od 10 sierpnia 2016 roku do 12 sierpnia 2016 roku w Niemczech osobiście będzie brał udział w czynnościach procesowych mających na celu wyjaśnienie okoliczności zabójstwa" - czytamy w komunikacie wydanym przez Prokuraturę Krajową w sprawie zabójstwa Polki w niemieckim Reutlingen.

Jak podaje RMF, w dokumencie zaznaczono, że prokurator z Polski zapozna się z całością materiału dowodowego zebranego w toku postępowania prowadzonego przez niemiecką prokuraturę. “Postępowanie prowadzone jest przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Zostało wszczęte w dniu 25 lipca 2016 roku z urzędu. Jego prowadzenie zostało powierzone Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - czytamy w komunikacie.

d4h8nq6

Do zabójstwa doszło 24 lipca, w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii, w okolicach jednego z dworców autobusowych. 21-letni Syryjczyk zadał cios nożem 45-letniej Polce, śmiertelnie ją raniąc. Uciekając, sprawca zranił nożem pięć innych osób.

Ofiara 21-latka pracowała w miejscowej restauracji serwującej kebab. Nieco wcześniej między nią a mężczyzną doszło do kłótni. Według policji, mężczyzna i jego ofiara żyli w nieformalnym związku. Jednak niedawno minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaprzeczył doniesieniom niemieckich mediów, jakoby zamordowana kobieta była partnerką 21-latka. Jak poinformował, nieprawdą jest też to, że Polka była w ciąży. - Polska prokuratura będzie dbać o dobre imię osoby zmarłej, która sama nie może się upomnieć o swoje prawa - powiedział Ziobro.

Podczas ucieczki z miejsca zbrodni 21-latek został uderzony przez samochód. Ranny, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna przebywał w Niemczech jako uchodźca.

d4h8nq6

Podziel się opinią

Share
d4h8nq6
d4h8nq6
Więcej tematów