Trwa ładowanie...

Polski (nie)Ład? Miażdżące wyniki sondażu o zarobkach Polaków

Z najnowszego badania United Surveys na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że wśród Polaków jest spora dezorientacja w sprawie Polskiego Ładu. Niemal 3/4 respondentów nie wie, jak zmiany wpłyną na ich zarobki.

Polacy wypowiedzieli się nt. wpływu Polskiego Ładu na ich zarobki Polacy wypowiedzieli się nt. wpływu Polskiego Ładu na ich zarobki Źródło: East News, fot: ZOFIA BAZAK
d2n6hoc
d2n6hoc

Z sondażu opublikowanego w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wynika, że aż 73 proc. Polaków nie wie, ile będzie wynosić ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Jedynie 27 proc. wie jak zmienią się ich zarobki.

Sondaż. Polacy wypowiedzieli się nt. Polskiego Ładu

Szef pracowni Marcin Duma przyznaje, że w porównaniu z badaniem, które tydzień wcześniej przeprowadzono dla Wirtualnej Polski, spadł odsetek osób, które wiedzą jak będą wyglądać ich wypłaty po wprowadzeniu Polskiego Ładu. - Kanonada w mediach doprowadziła do tego, że ludzie stracili orientację - stwierdził Marcin Duma. Chodzi m.in. o doniesienia ws. płac nauczycieli i policjantów.

Marcin Duma zwraca również uwagę, że wśród osób, które wiedzą jak zmienią się ich pensje, przeważa przekonanie o wzroście. Zbadano też opinie na podstawie preferencji wyborczych. Ponad połowa wyborców PiS uważa, że zyska. Ponad 1/4 jeszcze nie wie. Spośród wyborców opozycji ponad 40 proc. respondentów uważa, że straci przez Polski Ład.

Zobacz także: Poranny wpis Pawłowicz. Reakcja była błyskawiczna

Aż 71 proc. respondentów pracujących na umowę o dzieło/zlecenie uważa, że straci. Podobnie uważa prawie połowa przedsiębiorców. W tej grupie jedynie 3 proc. uważa, że zyska. Z zatrudnionych na umowę o pracę 16 proc. uważa, że zyska, a 34 proc. uważa, że straci. 40 proc. nie wie co z ich przyszłymi wypłatami.

Sondaż Wirtualnej Polski

Przed tygodniem Wirtualna Polska opublikowała wyniki sondażu, z których wynika, że Polski Ład jest dobrze oceniany przez 48,5 proc. ankietowanych, a źle - przez niemal 41 proc. Z badania United Surveys wynika również, że ponad połowa respondentów nie wie jak zmienią się ich dochody.

d2n6hoc

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2n6hoc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n6hoc
Więcej tematów