Trwa ładowanie...

Polska otrzyma pomoc finansową. Jest zgoda Parlamentu Europejskiego

Polska otrzyma ponad 12 mln euro z europejskiego Funduszu Solidarności. Pieniądze przeznaczone zostaną na pokrycie strat po zeszłorocznych nawałnicach.

Share
Polska otrzyma pomoc finansową. Jest zgoda Parlamentu Europejskiego
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dyjuk
d23dzft

652 europosłów zaakceptowało raport Janusza Lewandowskiego w tej sprawie. Pieniądze, poza Polską, dostaną też Grecja, Litwa i Bułgaria. W sumie chodzi o 34 mln euro pomocy.

Informując o decyzji Parlamentu Europejskiego Polskie Radio podało, że pieniądze powinny być dostępne m.in. dla Polski już od dzisiaj. Środki mogą być wykorzystane na odbudowę i pokrycie części kosztów związanych z usuwaniem skutków nawałnic i ochrony dziedzictwa kulturowego.

d23dzft

Pod koniec sierpnia komisja budżetowa PE zaproponowała 12 mln euro na pomoc dla Polski w związku z nawałnicami. Jednak na uruchomienie środków potrzebna była zgoda całego PE.

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

11 sierpnia 2017 roku nawałnica spustoszyła setki miejscowości w trzech województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d23dzft

Podziel się opinią

Share
d23dzft
d23dzft
Więcej tematów