Trwa ładowanie...

Parlament Europejska może przyznać 12 mln euro Polsce. Na usunięcie skutków nawałnic

Komisja budżetowa Parlamentu Europejskiego zaproponowała 12 mln euro na pomoc w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę. Pieniądze miałyby być wypłacone z unijnego Funduszu Solidarności i przeznaczone na odbudowę Pomorza, Kujaw i Wielkopolski.

Share
Parlament Europejska może przyznać 12 mln euro Polsce. Na usunięcie skutków nawałnic
Źródło: East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK
d3eup0g

Rząd Polski już w ubiegłym roku wnioskował do UE o przyznanie dofinansowania na pomoc ofiarom ubiegłorocznych nawałnic w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim i wielkopolskim. Sprawozdanie w tej sprawie złożył europoseł PO Janusz Lewandowski. Dokument został przyjęty jednogłośnie przez eurodeputowanych.

Fundusz zostałby uruchomiony nie tylko dla Polski, ale również dla innych państw, które w ostatnim czasie dotknęły klęski żywiołowe. Do nich należą Grecja, Bułgaria, Litwa. 12,2 mln euro zostało przeznaczone dla Polski.

d3eup0g

Jednak, aby fundusz został uruchomiony potrzebna jest zgoda całego PE oraz państw członkowskich w Radzie UE. Europoseł Lewandowski przewiduje, że większych głosów sprzeciwu nie będzie.

Fundusz UE na pomoc po nawałnicach

Nawałnice przeszły przez Polskę w sierpniu 2017 roku. W wyniku silnych opadów deszczów i burz na zachodzie kraju, zniszczone zostały lasy, infrastruktury, a także wiele budynków. Śmierć poniosło 6 osób.

Źródło: Gazeta Prawna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eup0g

Podziel się opinią

Share
d3eup0g
d3eup0g
Więcej tematów