Trwa ładowanie...
d6cmpug

Polska gościem honorowym w Brupark

Od piątku do niedzieli Polska jest gościem honorowym w Brupark, w największym w Belgii położonym na przedmieściach Brukseli parku rozrywki, gdzie mieści się również Mini Europa czyli stała ekspozycja makiet znanych budowli i zabytków z unijnej Europy.

Share
d6cmpug

W Bruparku jesteśmy pierwszym krajem kandydującym do Unii, który występuje w roli gościa honorowego. Belgowie będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska polskiemu rzemiosłu artystycznemu prezentowanemu na kilkunastu stoiskach, a także posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Drewutnia z Lublina i zobaczyć dziecięcy zespół tańca ludowego ze Świdnika.

Mini Europa, przygotowując się do poszerzenia Unii, chciałaby dołączyć do swojej kolekcji już w przyszłym roku polski zabytek, najlepiej Wawel. Przedsięwzięcie to kosztowałoby Polskę około 160 tysięcy euro.

W sobotę będziemy mieć swoje stoisko w Parlamencie Europejskim, gdzie - podobnie jak w innych unijnych instytucjach - organizowany jest Dzień Otwarty w związku z przypadającym 9 maja Świętem Europy.

Tymczasem w miejscowości Neerpelt we Flandrii od kilku dni trwa 50. festiwal muzyki, na którym prezentują swoje możliwości zespoły złożone z młodych muzyków. Z Polski przyjechało aż dwanaście zespołów. (aka)

d6cmpug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6cmpug
d6cmpug
Więcej tematów