Trwa ładowanie...

Polska2050 ma kolejnego posła. Do Hołowni odejdzie z KO

Kolejny transfer do ruchu społeczno-politycznego Polska2050. Z klubu Koalicji Obywatelskiej odejdzie Michał Gramatyka. O sprawie poinformował podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia.

Share
Polska 2050 ma kolejnego posła. Do Hołowni odejdzie z KO Polska 2050 ma kolejnego posła. Do Hołowni odejdzie z KO Źródło: EASTNEWS
d1rx82s

- Boję się, że jeśli do polaryzacji (w polskiej polityce - red.) dojdzie w sposób tak otwarty, w jaki zaczyna dochodzić, to PiS niestety może mieć utorowaną drogę do kolejnego zwycięstwa. Nie możemy do tego dopuścić - powiedział podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia.

Jak stwierdził lider Polski2050, stara polityka musi dziś zostać zastąpiona przez nową "nie tylko w polskim Sejmie, ale też w naszych głowach".

- Cieszę się, że mogę powitać na pokładzie Polski2050 ludzi, którzy doskonale to rozumieją - stwierdził.

d1rx82s

Gramatyka przechodzi do Polski2050

Do struktur politycznych Hołowni dołączył m.in. Michał Gramatyka.

Zobacz też: Hołownia socjalistą? Kobosko tłumaczy pomysły Polski 2050

- Znany wam prawdopodobnie jako jeden z najbardziej pracowitych posłów tej kadencji Sejmu. Pierwsza kadencja, ale już widać, jak bardzo poważnie traktuje tę misję, której się podjął i którą powierzyli mu wyborcy - mówił Hołownia.

d1rx82s

Lider Polski2050 przypomniał, że Gramatyka ma doświadczenie samorządowe. Był m.in. radnym i wicemarszałkiem województwa śląskiego. Hołownia przywołał też jego doświadczenie w organizacjach biznesowych.

- Ale przede wszystkim to doktor prawa i specjalista od kryminologii. Nie bez znaczenia jest też, że śpiewa szanty i gra na basie. Nauczyłem się już w swoim życiu, że w zespole to nie wokalista jest najważniejszy, a basista - podsumował lider Polski2050.

Gramatyka: Transfery lubią ciszę

Przypomnijmy, że nowy poseł Polski2050 to dotychczasowy zastępca sekretarza generalnego PO i bliski współpracownik Borysa Budki.

- Przychodzą takie chwilę, kiedy trzeba zadecydować o tym, czego się chce w życiu. Od pewnego momentu dojrzewała we mnie decyzja, aby szukać innego sposobu robienia polityki i innego sposobu dialogu - skomentował podczas konferencji prasowej Gramatyka.

d1rx82s

Odpowiadając na pytanie dotyczące zaskakującej decyzji o zmianie przyznał, że "transfery lubią ciszę".

Polska2050 ma nowych członków

Podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia ogłosił, że w piątek do jego partii dołączyło troje nowych członków.

Oprócz Gramatyki są to liderka opolskich struktur Stowarzyszenia Polska2050 oraz współpracowniczka lidera ugrupowania z kampanii prezydenckiej Agata Lika oraz ekspertka do spraw rolnictwa Monika Piątkowska.

d1rx82s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rx82s
d1rx82s
Więcej tematów