Polscy siatkarze triumfują. Błyskawiczne reakcje w sieci

Polscy siatkarze po pięciosetowym meczu pokonali Amerykanów 3:2 w półfinale turnieju olimpijskiego. W sieci sypią się gratulacje. "Czekaliśmy na to prawie pół wieku!", "To jest nasz dzień", "Nieprawdopodobny mecz" - piszą politycy.

Polscy siatkarze pokonali Amerykanów w półfinałowym meczuPolscy siatkarze pokonali Amerykanów w półfinałowym meczuŹródło: PAP, Twitter
dvcv8v1
dvcv8v1

Polscy siatkarze pokonali w środę reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:2 w półfinale turnieju olimpijskiego. W sobotę w meczu o złoty medal zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Włochy - Francja, które rozpocznie się dziś o godz. 20.

Polscy siatkarze powalczą o złoto. "Nieprawdopodobny mecz"

"Mamy finał! Polacy będą walczyć o olimpijskie złoto w siatkówce po 48 latach!" - napisał były premier Mateusz Morawiecki na platformie X. "Wielkie gratulacje dla naszych siatkarzy" - dodał.

"Jeeeest! Czekaliśmy na to prawie pół wieku!" - podkreślił obecny premier Donald Tusk.

"Nieprawdopodobny mecz. Co za emocje!! Polscy siatkarze w finale igrzysk olimpijskich!" - napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przekazując też gratulacje.

Europoseł Patryk Jaki opublikował nagranie, na którym widnieje fragment ostatniej akcji, którą Polacy przypieczętowali awans. "Polscy siatkarze w finale Igrzysk Olimpijskich! Brawo!" - dodał.

Europoseł Borys Budka skomentował zwycięstwo Polaków w meczu półfinałowym jednym zdaniem: "To jest nasz dzień w Paryżu".

Wcześniej w środę rekordzistka świata Aleksandra Mirosław zdobyła złoty medal igrzysk w Paryżu we wspinaczce sportowej na czas. W finale o 0,08 s pokonała Chinkę Lijuan Deng, zdobywając pierwsze polskie złoto w stolicy Francji. Z kolei po brązowy medal sięgnęła Aleksandra Kałucka.

dvcv8v1

"Siatkarze w finale! Co to był za horror"

"Piękny mecz i piękne zwycięstwo! Po wielu latach polscy siatkarze powalczą w finale o olimpijskie złoto! Gratulacje dla całej drużyny i oczywiście trzymajmy kciuki za złoty medal, o który Reprezentacja Polski powalczy już w sobotę!" - napisał prezydent Krakowa Aleksander Miszalski.

Swoje gratulacje przekazał też minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. "Dla takich informacji warto przerwać transmisję. Gratulujemy, wszyscy trzymamy kciuki w finale!" - przekazał, zamieszczając krótkie wideo, na którym widać moment, w którym dowiaduje się o zwycięstwie Polaków.

"Taaaaaaaak! Siatkarze w finale!!!! Co to był za horror. Jesteście, Panowie, wspaniali!" - dodał też od siebie polityk KO Marcin Bosacki, nawiązując do przejściowo trudnej sytuacji Polaków.

dvcv8v1

Po wygranym pierwszym secie 25:23, drugi set siatkarze przegrali na przewagi - 25:27, w trzecim natomiast zostali zdominowali przez świetną grę reprezentacji USA. Tę odsłonę nasi przegrali 14:25, ale w czwartym secie odrobili straty i wygrali 25:23. Piąty set zakończył się wynikiem 15:13 dla Polaków.