Trwa ładowanie...
d2jsds5

Polscy prokuratorzy znów w Smoleńsku. Kolejne badania wraku Tu-154M

Polscy prokuratorzy ponownie są w Smoleńsku. W poniedziałek rozpoczną kolejne oględziny wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się przed lotniskiem Siewiernyj 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
POlscy śledczy po raz kolejny obejrzą wrak Tu-154M, który wciąż znajduje się w prowizorycznym hangarze na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj
POlscy śledczy po raz kolejny obejrzą wrak Tu-154M, który wciąż znajduje się w prowizorycznym hangarze na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj (East News, Fot: Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia)
d2jsds5

To już drugie w tym roku oględziny wraku przez polskich prokuratorów i specjalistów. - przypomina RMF FM. Tym razem z Polski przyjechała ośmioosobowa grupa śledczych, którzy obejrzą wrak w obecności przedstawicieli Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Zobacz także: Polscy prokuratorzy jadą do Smoleńska. Zbiorą dane dla Amerykanów

To Rosjanie wykonają wszelkie czynności, o które wnioskowała polska strona. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będą to badania, o jakie prosili amerykańscy eksperci współpracujący z naszymi śledczymi.

d2jsds5

Zobacz też: Brudne buty w Sejmie. "Nowy poseł chce się wyróżnić za wszelką cenę"

W planach - jak informował wcześniej serwis wpolityce.pl - jest również wykonanie nowej dokumentacji przy użyciu dronów i trójwymiarowe skanowanie wraku i miejsca katastrofy.

Zobacz także: Antoni Macierewicz o komisji smoleńskiej. Zdradził, kiedy poznamy raport końcowy

d2jsds5

Polscy prokuratorzy wystąpili również o zgodę na udział w oględzinach ekspertów z zagranicy, których powołano w marcu jako biegłych do wydania interdyscyplinarnej opinii o przyczynach tragedii. Ich przyjazd do Smoleńska ma być możliwy jednak dopiero wiosną.

Źródło: rmf24.pl

Podziel się opinią

Share

d2jsds5

d2jsds5
d2jsds5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów