Trwa ładowanie...

Polscy prokuratorzy znów w Smoleńsku. Kolejne badania wraku Tu-154M

Polscy prokuratorzy ponownie są w Smoleńsku. W poniedziałek rozpoczną kolejne oględziny wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się przed lotniskiem Siewiernyj 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

Share
Polscy prokuratorzy znów w Smoleńsku. Kolejne badania wraku Tu-154M
Źródło: East News, fot: Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia
d2y1ik2

To już drugie w tym roku oględziny wraku przez polskich prokuratorów i specjalistów. - przypomina RMF FM. Tym razem z Polski przyjechała ośmioosobowa grupa śledczych, którzy obejrzą wrak w obecności przedstawicieli Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

To Rosjanie wykonają wszelkie czynności, o które wnioskowała polska strona. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będą to badania, o jakie prosili amerykańscy eksperci współpracujący z naszymi śledczymi.

Zobacz też: Brudne buty w Sejmie. "Nowy poseł chce się wyróżnić za wszelką cenę"

W planach - jak informował wcześniej serwis wpolityce.pl - jest również wykonanie nowej dokumentacji przy użyciu dronów i trójwymiarowe skanowanie wraku i miejsca katastrofy.

Polscy prokuratorzy wystąpili również o zgodę na udział w oględzinach ekspertów z zagranicy, których powołano w marcu jako biegłych do wydania interdyscyplinarnej opinii o przyczynach tragedii. Ich przyjazd do Smoleńska ma być możliwy jednak dopiero wiosną.

Źródło: rmf24.pl

d2y1ik2

Podziel się opinią

Share
d2y1ik2
d2y1ik2
Więcej tematów