Trwa ładowanie...
Donald Trump

Polscy posłowie zaproszeni na przemówienie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie

Polscy posłowie dostali zaproszenie na przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa 6 lipca - dowiedziała się Telewizja WP. Zaproszenie zostało wysłane przez ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Paula W. Jonesa.

Share
Polscy posłowie zaproszeni na przemówienie prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie
Źródło: PAP/EPA, Fot: michael reynolds
d4bi41o

Wizyta prezydenta USA - którą organizuje kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy - zacznie się 5 lipca, następnego dnia rano Donald Trump spotka się z prezydentem. Wystąpienie Trumpa odbędzie się 6 lipca po południu na Placu Krasińskich w Warszawie - jego organizacją zajmuje się ambasada USA w Polsce. Trump m.in. weźmie udział jako gość honorowy w szczycie państw inicjatywy Trójmorza, podczas którego przeprowadzi rozmowy z przywódcami państw regionu.

- Wiążemy duże nadzieje z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce - powiedziała PAP premier Beata Szydło. Podkreśliła, że obecność ministrów: rozwoju, spraw zagranicznych i obrony na środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą wskazuje, że te tematy będą dominowały w czasie wizyty. Po południu odbyło sie spotkanie konsultacyjne prezydenta z premier i ministrami.

Zobacz też: Donald Trump w Brukseli

- Wczorajsze nasze spotkanie dotyczyło przygotowania i organizacji wizyty pana prezydenta Donalda Trumpa w Polsce w czasie szczytu Trójmorza. To jest bardzo ważna wizyta, wiążemy z nią bardzo duże nadzieje, ale też jest to również bardzo duża wizyta jeśli chodzi o wyzwania organizacyjne - powiedziała premier na konferencji prasowej.

d4bi41o

"Gazeta Wyborcza" informuje, że Trumpowi towarzyszyć ma m.in. sekretarz stanu Rex Tillerson, sekretarz obrony James Mattis i przedstawiciel resortu gospodarczego. Spekuluje się, że w rozmowach ze strony polskiej pojawią się Krzysztof Szczerski, który jest szefem gabinetu prezydenta, Halina Szymańska (szefowa kancelarii Dudy), Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego) oraz ministrowie z rządu Beaty Szydło: Mateusz Morawiecki, Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz.

d4bi41o

Podziel się opinią

Share
d4bi41o
d4bi41o
Więcej tematów