ycipk-40pu6b

Polscy biskupi uderzają w Trzaskowskiego. "Pogarda dla chrześcijaństwa"

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich odniosła się do "narzucanych na szczeblu samorządowym" wskazań Światowej Organizacji Zdrowia. Komunikat jest reakcją na wprowadzenie deklaracji LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświadczenie w imieniu Rady KEP przedstawił jej przewodniczący bp Ignacy Dec
Oświadczenie w imieniu Rady KEP przedstawił jej przewodniczący bp Ignacy Dec (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
ycipk-40pu6b

Rada Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich opublikowała sześciopunktowe oświadczenie ws. wskazań WHO odnośnie wychowywania dzieci. Polscy biskupi apelują o odpowiedni język debaty, również wśród osób, które bronią próby narzucenia wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia.

W punkcie zatytułowanym "pogarda dla chrześcijaństwa" czytamy, że wolność religijna to jedno z "podstawowych praw ludzkich w cywilizowanym świecie". "Tymczasem mówiąc o tolerancji dla odmienności oraz wolności słowa i wyznania próbuje się zmusić chrześcijan, aby postępowali wbrew swoim przekonaniom" - brzmi fragment komunikatu przesłanego Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Rodzice odpowiedzialni za wychowanie dziecka

ycipk-40pu6b

KEP przekonuje, że dzieci nie są własnością państwa, ani jakiejkolwiek grupy społecznej. Dodatkowo prawo międzynarodowe oraz polska konstytucja gwarantuje rodzicom wychowanie dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. "Raz na zawsze trzeba odciąć się od przeciwnych temu przekonań, właściwych dla państw totalitarnych" - przypominają biskupi.

Obowiązkiem samorządów ma być jedynie "zapewnienie instytucjom wychowawczym na swoim terenie warunków materialnych do funkcjonowania, a nie prawa do ingerowania w programy kształcenia i wychowania". Wytyczne WHO mają być "gwałtem na psychice dziecka, banalizacją sfery płciowej człowieka, co ma doprowadzić do nieszczęść w małżeństwie".

Deklaracja LGBT "deprawuje" dzieci

ycipk-40pu6b

Rada wspiera rodziców w walce o ochronę dzieci przed "deprawacją proponowaną przez WHO". Przywołuje jedną z wydanych przez Światową Organizację Zdrowia publikacji. "Cele są nie do przyjęcia, nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich uczciwych ludzi, którzy kierują się dobrem dzieci" - czytamy.

Zobacz także: Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Trzaskowskiego

ycipk-40pu6b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40pu6b

ycipk-40pu6b
ycipk-40pu6b