WP

Polscy biskupi uderzają w Trzaskowskiego. "Pogarda dla chrześcijaństwa"

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich odniosła się do "narzucanych na szczeblu samorządowym" wskazań Światowej Organizacji Zdrowia. Komunikat jest reakcją na wprowadzenie deklaracji LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświadczenie w imieniu Rady KEP przedstawił jej przewodniczący bp Ignacy Dec
Oświadczenie w imieniu Rady KEP przedstawił jej przewodniczący bp Ignacy Dec (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
WP

Rada Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich opublikowała sześciopunktowe oświadczenie ws. wskazań WHO odnośnie wychowywania dzieci. Polscy biskupi apelują o odpowiedni język debaty, również wśród osób, które bronią próby narzucenia wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia.

W punkcie zatytułowanym "pogarda dla chrześcijaństwa" czytamy, że wolność religijna to jedno z "podstawowych praw ludzkich w cywilizowanym świecie". "Tymczasem mówiąc o tolerancji dla odmienności oraz wolności słowa i wyznania próbuje się zmusić chrześcijan, aby postępowali wbrew swoim przekonaniom" - brzmi fragment komunikatu przesłanego Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Rodzice odpowiedzialni za wychowanie dziecka

WP

KEP przekonuje, że dzieci nie są własnością państwa, ani jakiejkolwiek grupy społecznej. Dodatkowo prawo międzynarodowe oraz polska konstytucja gwarantuje rodzicom wychowanie dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. "Raz na zawsze trzeba odciąć się od przeciwnych temu przekonań, właściwych dla państw totalitarnych" - przypominają biskupi.

Obowiązkiem samorządów ma być jedynie "zapewnienie instytucjom wychowawczym na swoim terenie warunków materialnych do funkcjonowania, a nie prawa do ingerowania w programy kształcenia i wychowania". Wytyczne WHO mają być "gwałtem na psychice dziecka, banalizacją sfery płciowej człowieka, co ma doprowadzić do nieszczęść w małżeństwie".

Deklaracja LGBT "deprawuje" dzieci

WP

Rada wspiera rodziców w walce o ochronę dzieci przed "deprawacją proponowaną przez WHO". Przywołuje jedną z wydanych przez Światową Organizację Zdrowia publikacji. "Cele są nie do przyjęcia, nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich uczciwych ludzi, którzy kierują się dobrem dzieci" - czytamy.

Zobacz także: Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Trzaskowskiego

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP