Trwa ładowanie...
d1m9vzi

Ewa Kopacz w emocjach do Jarosława Kaczyńskiego. "Mówię to jako pediatra i matka"

Nie milkną echa sobotniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Jasionce. Prezes PiS mówił m.in. o warszawskiej deklaracji LGBT+. Efekt? Ewa Kopacz apeluje, by w kampanii "nie używał dzieci jako tarczy". Jest reakcja PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do słów Kaczyńskiego Kopacz odniosła się na konferencji prasowej
Do słów Kaczyńskiego Kopacz odniosła się na konferencji prasowej (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d1m9vzi

Prezes PiS na konwencji w Jasionce uznał, że przez deklarację "dochodzi do wczesnej seksualizacji dzieci". Stwierdził, że jeśli przeciwnicy partii rządzącej dojdą do władzy, to "zabiorą rodzinie to, co daliśmy, począwszy od 500+".

Do słów Kaczyńskiego Kopacz odniosła się w poniedziałek na konferencji prasowej. Oceniła, że prezes PiS wcielił się w nową rolę - stał się "fałszywym obrońcą polskich dzieci".

Kopacz zaapelowała do prezesa PiS, aby w kampanii nie używał dzieci jako tarczy. - Mówię to jako pediatra i matka, proszę dzieci nie używać w tej kampanii jako panaceum na pańskie problemy po to, żeby je przykryć. Opowiada pan o swojej wrażliwości i o trosce o dzieci. Niech pan pokaże tę troskę tam, na co ma pan wpływ - powiedziała była premier.

Wcześniej do wystąpienia Kaczyńskiego odniosła się w programie "Tłit" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Czytałam bardzo dokładnie to, co podpisał Rafał Trzaskowski. Mówienie, że to zagraża dzieciom to odwracanie kota ogonem. W poprzedniej kampanii wrogami byli uchodźcy, teraz jest szukanie kolejnego wroga. Polskie dzieci są chronione, ale potrzebują dobrej, mądrej edukacji - wskazała.

d1m9vzi

Reakcja PiS

Na reakcję PiS nie trzeba było długo czekać. "Panie Kopacz i Kidawa chcą merytorycznych argumentów więc proszę: czy chcecie wprowadzić w szkołach nauczanie wg wytycznych WHO? Czy jeśli rodzice się na to nie zgadzają, to - tak jak mówi p. Pitera - będziecie sugerować dziecku zmianę szkoły? Konkretne pytania. Czekamy na odpowiedź" - napisała na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek.

- Niech Rafał Trzaskowski nie kłamie, kiedy mówi, że opowiadamy bzdury, tylko zajrzy do dokumentu, który podpisał. Wyraźnie mówi, że będzie wprowadzał edukację seksualną w szkołach zgodną ze standardami WHO. To nie są standardy, które - naszym zdaniem - powinny mieć miejsce w polskich szkołach - argumentował wcześniej minister Jacek Sasin w programie "Tłit".

d1m9vzi

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Deklaracja. O co chodzi?

Deklaracja LGBT+ została podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w połowie lutego. Zakłada działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca.

W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m9vzi

Podziel się opinią

Share
d1m9vzi
d1m9vzi
Więcej tematów