Trwa ładowanie...
d46gvqe

Półroczne dziecko trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Chłopiec zmarł

Sześciomiesięczne dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala. Chłopiec trafił tam z obrażeniami głowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Półroczne dziecko trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Chłopiec zmarł
(WP.PL)
d46gvqe

Karetkę wezwała matka, która podała, że dziecko nie daje oznak życia. Na miejscu natychmiast pojawiło się pogotowie, które przetransportowało dziecko do szpitala. Zdaniem lekarzy stan 6-miesięcznego chłopca był krytyczny. Według relacji, dziecko miało między innymi obrażenia głowy. Niestety, chłopiec zmarł.

- Zmarł 6-miesięczny chłopczyk, który w stanie krytycznym, z licznymi obrażeniami ciała, w tym głowy, trafił do rzeszowskiego szpitala – poinformował w sobotę kom. Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W czasie prowadzenia czynności przy matce znaleziono także 2,5-letnią córkę, u której policjanci także zauważyli obrażenia ciała. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale funkcjonariusze zdecydowali o profilaktycznym zabraniu jej do szpitala.

d46gvqe

Policja zatrzymała 26-letniego ojca dziecka i 23-letnią matkę. Nie ma informacji czy byli trzeźwi.

Informację jako pierwsze podało RMF FM.

Przemoc wobec dzieci

Przemoc domowa stanowi wielki problem społeczny w Polsce. Co roku słyszymy o dziesiątkach przypadków pobić dzieci. O to przykłady z kilku ostatnich miesięcy.

d46gvqe

W kwietniu aresztowano 26-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę, którzy byli podejrzani o próbę zabójstwa 2-miesięcznego chłopca w Łodzi.

Pod koniec marca w gorzowskim szpitalu z kolei pojawiła się dwuletnia dziewczynka z krwiakami śródczaszkowymi, stłuczonymi płucami, zasinieniami na ciele i śladami przypalania papierosem. Policja zatrzymała 29-letnią matkę i jej 26-letniego konkubenta, który nie był ojcem biologicznym dziecka. Oboje byli pijani.

Przed rokiem we Wrocławiu do jednego ze szpitali trafił 3-miesięczny chłopiec ze złamaną ręką, zadrapaną twarzą i siniakami. Zarzut spowodowania obrażeń na ciele dziecka usłyszał 20-letni mężczyzna - ojciec chłopca.

Wszystkie te bulwersujące zajścia łączy m.in. młody wiek rodziców, alkohol i wychowanie w patologii.

Źródło: RMF FM

d46gvqe

Podziel się opinią

Share
d46gvqe
d46gvqe
Więcej tematów