Trwa ładowanie...
d3itjxk

Polonia w USA rozczarowana Trumpem. Chce przypomnieć mu obietnicę

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula chce napisać do Donalda Trumpa list. Przypomni mu o obietnicy zniesienia wiz dla Polaków. Będzie to już kolejny list, bo poprzednie dwa pozostały bez odpowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump obiecał zniesienie wiz dla Polaków
Donald Trump obiecał zniesienie wiz dla Polaków (PAP, Fot: michael reynolds)
d3itjxk

- Chcemy mu przypomnieć, że był tutaj u nas w Chicago i że obiecał. I teraz czekamy na spełnienie jego obietnic – powiedział RMF FM Frank Spula.

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej przypomina, że Donald Trump podczas kampanii wyborczej złożył obietnicę zniesienia wiz dla Polaków. Miało to nastąpić w pierwszych dwóch tygodniach jego prezydentury.

Frank Spula przyznał, że w tej sprawie napisał już dwa listy, ale żaden nie spotkał się z odpowiedzią. Dlatego napisze kolejny, który ma być bardziej stanowczy. - My nie tracimy nadziei. Będziemy nadal się starać – zapowiedział.

d3itjxk

Zobacz także: Policyjna Nowenna Niepodległości"

Wizy dla Polaków do USA

Wiza do USA nie gwarantuje wjazdu do kraju. W tym przypadku jest ona potwierdzeniem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wizę, ale decyzję o wpuszczeniu do USA podejmuje urzędnik na granicy. I nie ma pewności, że będzie ona pozytywna.

d3itjxk

Jednak o zniesieniu wiz nie decyduje prezydent USA, ale Kongres. A Donald Trump zrobił to samo, co wcześniej Barack Obama, który też w trakcie kampanii wyborczej obiecywał zniesienie wiz dla Polaków.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3itjxk

Podziel się opinią

Share
d3itjxk
d3itjxk
Więcej tematów