Trwa ładowanie...
dnjx6xj

Półnagi mężczyzna na podłodze szpitala MSWiA w Lublinie. "Personel nie reagował"

Wychudzony mężczyzna bez spodni miał leżeć kilka godzin pod łóżkiem na SOR szpitala MSWiA w Lublinie. Zdaniem świadka, personel medyczny nie reagował na to. Szpital zaprzecza temu. We wtorek sprawą zajęła się prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do bulwersującej sytuacji miało dojść w szpitalu MSWiA w Lublinie
Do bulwersującej sytuacji miało dojść w szpitalu MSWiA w Lublinie (Agencja Gazeta, Fot: rafał mic)
dnjx6xj

Do bulwersującej sytuacji doszło w ostatni czwartek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala MSWiA w Lublinie przy ul. Grenadierów. Jeden z pacjentów, który był świadkiem tej sytuacji, nagłośnił sprawę na portalu Spotted Lublin.

Jak wynika z relacji świadka, mężczyzna bez spodni i bielizny leżał przez kilka godzin na podłodze pod jednym z łóżek. W tym czasie nikt z personelu medycznego nie udzielił mu pomocy - twierdzi świadek.

- Nikt z personelu nie reagował. Ten człowiek wołał: "Pomocy!”. Wiedzieli, że leży na podłodze, bo w pobliżu otwarte były wszystkie okna - od mężczyzny strasznie śmierdziało. Prawdopodobnie był osobą bezdomną, ale czy to powoduje, że jest gorszy? - powiedział portalowi świadek zdarzenia.

dnjx6xj

Jak mężczyzna dodał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", na SOR spędził cztery godziny i w tym czasie nikt nie pomógł leżącemu.

"Sam zszedł z łóżka"

"Rzeczywiście takie zdarzenie miało miejsce. Pacjent przebywał u nas około doby, ale ta sytuacja zdarzyła się w pomieszczeniu dekontaminacji (oczyszczania), gdzie przewieziono go po zanieczyszczeniu kałem. Pacjent nie był zakrwawiony, a po prostu ubrudzony swoimi odchodami. O wyjaśnienie szczegółów tej sytuacji poprosiłem oddziałowe i panią ordynator” - odpisał portalowi Spotted Lublin Jarosław Ostrowski, dyrektor SP ZOZ MSWiA w Lublinie.

W komentarzu wysłanym "Dziennikowi Wschodniemu", szpital zaprzecza, jakoby pacjent leżał na podłodze kilka godzin, a personel nie reagował. Jak pisze dyrekcja, mężczyźnie udzielono "wszelkiej niezbędnej pomocy medycznej". Kiedy personel medyczny poszedł włożyć odzież ochronną, pacjent miał sam zejść z łóżka i położyć się na podłodze.

dnjx6xj

Zgodnie z informacją ze szpitala, pacjent został znaleziony na ulicy przez przechodniów. Miał na przedramieniu wenflon, co może świadczyć o tym, że uciekł ze szpitala. Mężczyzna został przyjęty na oddział, ale następnego dnia, czyli w piątek, na własną prośbę został wypisany do domu.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła we wtorek postępowanie w sprawie narażenia zdrowia lub życia pacjenta.

Źródło: Spotted Lublin, "Dziennik Wschodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnjx6xj

Podziel się opinią

Share

dnjx6xj

dnjx6xj
dnjx6xj
Więcej tematów