Trwa ładowanie...
d36onel
d36onel
nagroda

Polka dostała nagrodę za bycie "lokalną bohaterką"

Alina Domagała otrzymała z rąk burmistrza Bristolu specjalną nagrodę za nadzwyczajną działalność charytatywną i społeczną. To nagroda za działalność charytatywną w polskiej społeczności.
Share
d36onel

Co roku burmistrz Bristolu zachęca mieszkańców do zgłaszania nazwisk kandydatów, którzy ich zdaniem zasługują na nagrodę Bristol Lord Mayor’s Medal. Otrzymują ją osoby, które bezinteresownie pomagają potrzebującym, działają na rzecz miasta, integrują społeczności - czytamy w bristol247.com.

Tegoroczne nominacje właśnie się zakończyły. Jedynym warunkiem pozytywnej nominacji jest wymóg zamieszkiwania lub pracowania w Bristolu. Okazuje się, że w tym roku powodu do dumy mają Polacy. Jedyną laureatką Bristol Lord Mayor’s Medal została, bowiem Alina Domagała. Nagrodę wręczono w ubiegły piątek.

Pani Alina od lata czynnie działa wśród polskiej społeczności zamieszkującej Bristol. Równie długo zaangażowana jest w działalności Polish Community and Church. Wspiera również kilka organizacji kombatanckich, organizuje niezliczone imprezy charytatywne wspierając wiele grup potrzebujących. Pani Alina należy także do polskiego chóru oraz polskiej grupy tanecznej. Ostatnio jej aktywność skoncentrowała się na zbieraniu datków na rzecz poszkodowanych przez powódź.

- Ta nagroda to jedyna możliwość właściwego podziękowania lokalnym bohaterom za całą tę ciężką pracę - mówi Colin Smith, burmistrz Bristolu. - Dzięki temu wszyscy w mieście dowiedzą się o tak wspaniałej osobie, która bezustannie stara się pomagać innym - dodał.

Małgorzata Jarek

d36onel

Podziel się opinią

Share
d36onel
d36onel
Więcej tematów