Trwa ładowanie...
d1utd0t

Polityczna amnezja Ogórek. "Nie byłam kandydatką SLD, z tym środowiskiem nie miałam relacji"

Zaskakujące słowa Magdaleny Ogórek. Była kandydatka SLD na prezydenta odcina się od lewicy i zarzeka, że nigdy nie miała relacji z tym środowiskiem. Czy aby na pewno? Internauci postanowili przypomnieć Ogórek jej wcześniejsze polityczne dokonania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogórek odcina się od lewicy
Ogórek odcina się od lewicy (Agencja Gazeta)
d1utd0t

Magdalena Ogórek była gościem programu "Rzecz o Polityce", gdzie była pytana o polityczną przeszłość. Kiedyś "kobieta lewicy" i kandydatka SLD na najważniejszy urząd w kraju (dziś publicystka TVP Info) tłumaczyła się z dawnych wyborów.

- Moje porozumienie z Leszkiem Millerem polegało na tym, że ja występuję jako kandydatka niezależna i, jeżeli partia SLD chce poprzeć tę kandydaturę, to ją poprze. SLD popierało moją kandydaturę jako kandydatki niezależnej - stwierdziła Ogórek.

Dodała również, że "nigdy nie była kandydatką tej partii", bo posiadała "swój własny program polityczny".

Odpowiedzi gościa zaskoczyły samego prowadzącego. - Nie miała pani wtedy dyskomfortu, że popierają panią postkomuniści, ludzie z partii która jest kontynuacją PZPR? - zapytał rozmówczyni redaktor Jacek Nizinkiewicz.

d1utd0t

Ogórek przyznała, że miała mnóstwo wątpliwości i przemyśleń zanim podjęła decyzję, by wystartować w wyborach z list SLD. - To był długi proces zanim przyjęłam tę propozycję, ale uznałam, że to jest moja jedyna szansa, by przedstawić Polakom swój program wyborczy - stwierdziła.

Przypomnijmy: w 2014 roku Magdalena Ogórek pracowała dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z kolei w latach 2008-2010 była zatrudniona klubie poselskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2010 roku pomagała Grzegorzowi Napieralskiemu wygrać wybory prezydenckie, pracując w jego sztabie wyborczym.

Ogórek zyskała rozpoznawalność rok później, gdy wystartowała z list SLD do Sejmu. Co więcej, podczas wyborów prezydenckich w 2015 r. była kandydatką tej partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1utd0t

Zobacz także: Bazary przeżywają oblężenie. Minister dostał wiadomość od tajemniczej handlarki

d1utd0t

Podziel się opinią

Share
d1utd0t
d1utd0t
Więcej tematów