Politycy z podwyżką od stycznia? Polacy pokazali, co o tym myślą
Płace polityków, w porównaniu do wynagrodzenia Polaków, nie należą do niskich. Jednak, gdy porówna się je z zarobkami zagranicznych polityków, wypadają blado. Czy powinni dostać podwyżkę? Polacy już zdecydowali.
10.10.2024 | aktual.: 10.10.2024 12:04
Kilka dni temu były prezes Orlenu, europoseł PiS Daniel Obajtek w rozmowie z "Super Expressem" żalił się na niskie zarobki polityków w Polsce. Stwierdził, że "powinni zarabiać więcej, nawet kosztem ograniczenia liczby rządzących".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
Na pytanie, ile powinni zarabiać politycy, odparł: "Nie będę się bawił w zgadywanie". - Teraz to jest postawione na pewno na głowie ze względu na wizerunek, ale w końcu ktoś powinien podjąć odważną decyzję i urealnić to wszystko - stwierdził europoseł PiS.
Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał Polaków, czy polscy politycy powinni dostać podwyżkę. Odpowiedź jest jednoznaczna.
Polacy mówią "nie"
Aż 91 proc. ankietowanych jest zdecydowanie przeciwna zwiększaniu wynagrodzenia posłom, ministrom czy prezydentowi.
Za podwyżką opowiedziało się zaledwie 4 proc. ankietowanych.
5 proc. udzieliło odpowiedzi "nie wiem".
- Do polityki idzie się nie z motywacji ideowych, ale ekonomicznych. Polakom to zdecydowanie przeszkadza - tłumaczy w rozmowie z "SE" wyniki sondażu politolog prof. Kazimierz Kik.
Badanie wykonano przez Instytut Badań Pollster w dniach 5-6 października na próbie 1007 dorosłych Polaków.
Źródło: "Super Express"