Trwa ładowanie...
d2qovlb

Politycy PO atakują Kukiza. Teraz on im ostro odpowiada

Platforma Obywatelska zarzuca Kukizowi brak zaangażowania w "walkę o wolne sądy". "Spoko. Obiecuję Wam, POwcy, że wyjdę" - pisze Paweł Kukiz. I zapowiada, kiedy się to stanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Politycy PO atakują Kukiza. Teraz on im ostro odpowiada
(East News)
d2qovlb

"Hipokryci! Tylko kilku z Was było przeciw. Większość podkuliła ogony i się wstrzymała. Sprzedaliście Wolność i obywateli. 'Antysystemowcy'" - pisał do posłów Kukiz'15 Borys Budka.

Tomasz Cimoszewicz zwrócił się wprost do Kukiza: "Pawle Kukiz, gdy trwało wysłuchanie publiczne w Sejmie jadłeś obiad z Tyszką. Tak Cię ciekawił los SN i KRS. Tyle w temacie antysystemowcu".

Zobacz: Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy ws. weta

"Można inaczej, pokojowo"

Posłom Platformy nie spodobała się postawa Kukiz'15 i jego wpis po decyzji Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw.

d2qovlb

"Dziękujemy, Panie Prezydencie!!! A wszystkim, którzy wyganiali mnie na ulicę przypominam moje stanowisko - można inaczej! Pokojowo, konsekwentnie: dla Obywateli!!!" - napisał Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku.

Paweł Kukiz wrzucił też wymownego mema:

Teraz odpowiada posłom Platformy w jeszcze ostrzejszych słowach.

d2qovlb

"Nie byłoby większej dla Polski tragedii niż Wasz powrót"

"Platformiarze spazmów dostają, że im "Pucz - Reaktywacja" nie wyszedł :-)
Mają pretensje, że mimo ich wielokrotnych namów nie wyszedłem z nimi na ulicę podburzać ludzi przeciw dzisiejszej władzy" - pisze Kukiz na swoim proflu na Facebooku.

I zapowiada:

"Spoko. Obiecuję Wam, POwcy, że wyjdę. Kiedy? Wtedy, gdy ludzie upomną się o przyspieszenie rozliczenia Waszych "rządów".

d2qovlb

"Modlić się za Kaczyńskiego"

"Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę, to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę a wielu z Was byłoby już w Sztumie" - ciągnie Kukiz.

"Wyszliście na ulice by bronić układu, zostawić wszystko "po staremu", zostawić SWOJE sądy, które zagwarantują Wam "niezawisłość" :-)

Trudno jest dziś wytłumaczyć ludziom biorącym udział w protestach, że choć MAJĄ RACJĘ sprzeciwiając się ustawie dającej Ziobrze pozycję niewyobrażalną w państwie demokratycznym, to jednocześnie swoimi protestami budują Wam drogę do powrotu do władzy i opowiadają się za pozostawieniem starych "porządków". A nie byłoby większej dla Polski tragedii niż Wasz powrót i stare "porządki".

d2qovlb

Wierzę, że w ciągu dwóch miesięcy Panu Prezydentowi uda się poprawić ustawy o sądach. Że to On przejmie kompetencje Ziobry, że do Izby Dyscyplinarnej SN uda się wprowadzić czynnik BEZPOŚREDNIEJ kontroli obywatelskiej.

Wierzę, że Pan Prezydent wprowadzi takie poprawki aby w sposób rzeczywisty nad sądami kontrolę sprawowali Obywatele a nie PARTIA polityczna.
Nie zmarnujcie wakacji Platformiarze, bo za dwa miesiące Prezydent podpisze uporządkowaną już ustawę cywilizującą sądy odbierając Wam tym samym ostatnią nadzieję na bezkarność i "polityczne" (czytaj "jumackie") plany" - pisze.

"Dobrego Dnia, maderowcy u Sowy pasione" - kończy swój wpis lider Kukiz'15.

d2qovlb

Zobacz także: Prezydent vs premier. Dwa orędzia w tym samym czasie

d2qovlb

Podziel się opinią

Share
d2qovlb
d2qovlb