Trwa ładowanie...
d2yr596

Politycy innych partii oceniają wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu. "Strata pieniędzy"

W piątek posłowie Platformy Obywatelskiej ogłosili swojego kandydata na premiera i podkreślili, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu jest już gotowy. Przedstawiciele innych partii ocenili działania PO. - To kolejna ustawka, szkoda pieniędzy - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Share
Politycy innych partii oceniają wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu. "Strata pieniędzy"
Źródło: Agencja Gazeta/Sławomir Kamiński
d2yr596

Zadeklarował także, że przedstawiciele jego partii wstrzymają się od głosu w tej sprawie. Przyznał jednocześnie, ze "z przyjemnością" zapozna się z treścią uzasadnienia wniosku.

Jak zaznaczył, jego ugrupowanie nie ocenia obecnej władzy dobrze, ale nie chce zmiany w postaci powrotu tych, którzy rządzili osiem lat. Wtedy bowiem m.in. 21 razy podniesiono podatki - stwierdził Tyszka.

- My zachowujemy równą odległość wobec PO i PiS. (...) Po drugiej strony barykady są obywatele, których reprezentujemy - podkreślił.

d2yr596

Stanisław Tyszka w #dzieńdobryWP o wniosku PO: 1,3 mln zł wyrzuconych w błoto

Głos w sprawie zabrała także rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Nowoczesna bardzo mocno rozważa możliwość poparcia wniosku - przyznała. Zaznaczyła jednak, że ta decyzja musi zostać podjęta "klubowo". - Forma, którą proponuje Platforma, jest nie do przyjęcia. (...) To dzieli, a nie łączy opozycję. Brak otwartości powoduje, ze dogadywanie się jest dużo trudniejsze - dodała.

Działania PO skomentowali także przedstawiciele PiS. Zdaniem Ryszarda Terleckiego wniosek Platformy jest "bez szans". Powiedział, że opozycja ma do tego prawo. - Od tego jest opozycja, żeby kłaść kłody pod nogi rządowi - podkreślił. Dodał też, ze wotum nieufności wobec rządu "nie jest niczym nadzwyczajnym". Jak zaznaczył, PO wyprzedziło Nowoczesną w wyścigu o to, kto pierwszy złoży wniosek.

Zdaniem rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, kandydatura Schetyny, "może oznaczać, że słucha Jarosława Kaczyńskiego, wykreował się na lidera opozycji".

d2yr596

Podziel się opinią

Share
d2yr596
d2yr596
Więcej tematów