Trwa ładowanie...
d4ghugt

Policyjna akcja w Sosnowcu. Zatrzymano sprawcę podłożenia ładunku wybuchowego

59-latek został zatrzymany w Sosnowcu. Policja, w trakcie przeszukania mieszkania, ujawniła substancje chemiczne mogące być prekursorami materiałów wybuchowych, amunicję i znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna zniszczył wcześniej samochód przez podłożenie ładunku wybuchowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sosnowiec. Policja zatrzymała sprawcę podłożenia ładunku wybuchowego.
Sosnowiec. Policja zatrzymała sprawcę podłożenia ładunku wybuchowego. (Policja, Fot: KMP Sosnowiec)
d4ghugt

59-letni mężczyzna został zatrzymany w tym tygodniu, jednak ścigany był za zdarzenie, do którego doszło 17 lutego na jednym z parkingów w Sosnowcu.

Sosnowiec. Ładunek wybuchowy uszkodził pojazd

Zaparkowany na parkingu pojazd został zniszczony przy użyciu materiałów wybuchowych. Ładunek został przymocowany do drzwi samochodu.

Sosnowiec. Mężczyzna uszkodził samochód ładunkiem wybuchowym. Policja
Podziel się

Policja kryminalna od razu podjęła działania, dzięki którym już 19 lutego udało im się zlokalizować sprawcę podłożenia ładunku wybuchowego. Wszystko to dzięki zabezpieczeniu nagrań z kamer monitoringu oraz współpracy z poszkodowanym właścicielem auta.

d4ghugt

Czytaj też: Sosnowiec. 21-latek zabił babcię. Grozi mu dożywocie

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Sosnowiec. W mieszkaniu narkotyki i amunicja

59-latek został zatrzymany. W trakcie przeszukiwania jego mieszkania, policja znalazła substancje chemiczne, które świadczą o tworzeniu materiałów wybuchowych. Śledczy odkryli też amunicję, a także ponad 1,5 litra płynnej metamfetaminy, 20 gramów opium i amfetaminę.

d4ghugt

Mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczenia samochodu poprzez detonację ładunku wybuchowego, a także posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz broni.

Policja
Podziel się

Sosnowiec. Zarzuty dla 59-latka

Mieszkaniec Sosnowca nie usłyszał jeszcze zarzutu posiadania materiałów wybuchowych. O tym zdecydują biegli, którzy najpierw dokładnie zbadają znalezione w domu 59-latka substancje.

d4ghugt

Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla sprawcy uszkodzenia pojazdu. Może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Sosnowiec

Czytaj również: Sosnowiec. Brutalnie pobili znajomego w hotelu. Zatrzymani

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów