Trwa ładowanie...
d1wmn91

Policyjna akcja na Dworcu Północnym w Paryżu

Policja zakończyła operację na jednym z głównych dworców Paryża - Gare du Nord. - Koniec kontroli bezpieczeństwa. Dworzec stopniowo wraca do normalnego funkcjonowania - oświadczyła we wtorek nad ranem policja. W nocy z poniedziałku na wtorek stołeczny Dworzec Północny (Gare du Nord)został otoczony przez policję i ewakuowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjna akcja na Dworcu Północnym w Paryżu
(PAP/EPA)
d1wmn91

Władze nie podały jednak innych szczegółów dotyczących charakteru tej operacji. Rzeczniczka paryskiej policji powiedziała agencji Associated Press, że operacja miała na celu "rozwianie obaw" i nie zakończyła się aresztowaniami.

Według dziennika "Le Parisien", policja poszukiwała trzech mężczyzn, uznawanych za niebezpiecznych. Około godz. 23 uzbrojeni funkcjonariusze otoczyli dworzec, a następnie ewakuowali znajdujących się na peronach podróżnych. Przeszukali także pociąg TGV, który przyjechał z Valenciennes i w którym mieli znajdować się poszukiwani mężczyźni.

Gare du Nord jest nie tylko jednym z głównych dworców Paryża, ale także jednym z największym na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Codziennie, jak pisze agencja dpa, korzysta z niego ok. 700 tys. podróżnych. Z tego dworca odjeżdżają m.in. pociągi Eurostar do Londynu.

d1wmn91

W ostatnich latach Francja była celem wielu ataków terrorystycznych. Niedzielnym wyborom prezydenckim towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Głosowanie zabezpieczało ponad 50 tysięcy policjantów.

d1wmn91

Podziel się opinią

Share
d1wmn91
d1wmn91
Więcej tematów