WP

Policjanci wrócą z L4 na ulice? Trwają rozmowy w MSWiA

Od rana trwają w MSWiA rozmowy szefa resortu Joachima Brudzińskiego z policyjnymi związkowcami. - Mundurowi zamierzają rozmawiać z ministrem do skutku. - To jedyna droga do zakończenia impasu -powiedział przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na początku października przez Warszawę przemaszerowała gigantyczna manifestacja służb mundurowych
Na początku października przez Warszawę przemaszerowała gigantyczna manifestacja służb mundurowych (East News, Fot: Arkadiusz Ziółek)
WP

Rozmowy w resorcie rozpoczęły się w czwartek o godz. 11. Zaprosił na nie związkowców minister Brudziński. - Rozmowy trwają, szukamy wspólnego języka. Powiem nawet więcej. Być może znaleźliśmy już ten wspólny język. Nic więcej w tej chwili nie mogę powiedzieć - poinformował Jankowski, który o godz. 14.30 wyszedł do dziennikarzy.

Jankowski dodał, że związkowcy wrócą na rozmowy jeszcze w czwartek. - Życzyłbym sobie, i pewnie wszyscy by sobie życzyli, żeby te rozmowy zakończyły się jak najszybciej. Zależy na tym wszystkim, społeczeństwu i policjantom. Widzę dobrą wolę, rozmowy trwają - dodał.

WP

Protest policjantów, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej trwa od lipca. Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. Później NSZZ Policjantów informował o gotowości do ustępstw, m.in. w sprawie powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.

Przed 1 listopada policjanci zaczęłi masowo brać zwolnienia lekarskie. W środę rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka informował, że w całym kraju na L4 może przebywać nawet kilkanaście procent funkcjonariuszy.

W niektórych regionach Polski sytuacja jest krytyczna. Jak informują media na policyjne patrole wyjeżdżają szefowie komisariatów, bo reszta funkcjonariuszy jest na zwolnieniach lekarskich.

WP

Pojawiły się wątpliwości, czy policja będzie w stanie zabezpieczyć obchody 100-lecia niepodległości w Warszawie i innych miastach. Jak dowiedziała się WP specjalna zachęta, czyli 1000 zł za pozostanie na służbie 11 listopada, nie skutkuje.

Źródło: polsatnews.pl, gazeta.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP