Trwa ładowanie...

Policjanci oddali premie za 11 listopada. Honorowy gest mundurowych z Krakowa

Funkcjonariusze oddziałów prewencji z Krakowa nagrody za służbę podczas obchodów Święta Niepodległości w Warszawie przekazali na cele charytatywne. Wiadomo już, że chodzi o łączną kwotę ponad 80 tys. zł od ponad 100 mundurowych.
Share
Policjanci przed Pałacem Kultury i Nauki podczas przygotowań do marszu 11 listopada 2018 r.
Policjanci przed Pałacem Kultury i Nauki podczas przygotowań do marszu 11 listopada 2018 r.Źródło: PAP, Fot: Stach Leszczyński
d1jpqbi

Jak informują policyjni związkowcy z Małopolski, że funkcjonariusze z Krakowa, który pracowali przy zabezpieczeniu obchodów 11 listopada, wszystkie swoje premie przesłali organizacjom i fundacjom, które zajmują się pomocą innym.

- Postąpili w sposób honorowy. Nikt ich do tego nie nakłaniał, są to indywidualne decyzje tych policjantów, którzy brali udział w zabezpieczeniu - wyjaśnia w rozmowie z RMF FM Grzegorz Gubała z małopolskich struktur NSZZ Policjantów.

Precyzuje też, że swoje nagrody przekazało potrzebującym ponad 100 funkcjonariuszy. To daje w sumie kwotę ponad 80 tys. zł.

d1jpqbi

"To piękny gest solidarności z policjantami, którzy w tym czasie nie mogli być w Warszawie, a przede wszystkim znacząca pomoc dla osób, którzy tych pieniędzy najbardziej potrzebują" - stwierdzają w oświadczeniu policyjni związkowcy.

Premię w wysokości 1000 złotych brutto zaproponował funkcjonariuszom szef policji Jarosław Szymczyk, kiedy na zwolnieniach lekarskich w całej Polsce była nawet jedna trzecia mundurowych. Przez nieformalny protest zabezpieczenie obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości zaczynało stanowić problem. Policyjni związkowcy nazwali wówczas tę ofertę korupcją polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Policyjna grupa "SPEED". Jeździliśmy jej superszybkim radiowozem

d1jpqbi

Podziel się opinią

Share
d1jpqbi
d1jpqbi
Więcej tematów