Trwa ładowanie...

Ładny gest policjantów. Oddali premie za 11 listopada

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy otrzymali premie za udział w zabezpieczeniu obchodów 11 Listopada w Warszawie, przekazali je na cele charytatywne. Chodzi o kwotę 1000 zł brutto.
Share
Policjanci oddali premie na cele charytatywne
Policjanci oddali premie na cele charytatywneŹródło: East News, Fot: Łukasz Szełemej
dzorak2

Informację o dużo znaczącym geście mundurowych podali policyjni związkowcy na stronach NSZZ Małopolska.

"11 listopada był bardzo niefortunnym okresem. Postępująca od kilku miesięcy akcja protestacyjna nie przynosiła żadnych rezultatów. Z mundurowymi nikt nie chciał rozmawiać (…) Sytuacja uległa zmianie w trakcie jesiennego przesilenia. Z początkiem listopada nadmiernie przeciążeni służbą policjanci zaczęli uskarżać się na dolegliwości chorobowe. To była prawdziwa lawina zwolnień lekarskich. Minister MSWiA, dowiedziawszy się o problemie, życzył policjantom szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy na związkowych stronach.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

"Kiedy nagłe braki kadrowe zachwiały planami zabezpieczenia obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, problem stał się naprawdę poważny. Gazety rozpisywały się o „psiej grypie”, a opozycja nawoływała do rezygnacji z niepodległościowych marszów. Wtedy właśnie poinformowano opinię publiczną o przyznaniu premii w wysokości 1000 zł każdemu policjantowi, który weźmie udział w zabezpieczeniu obchodów 11 Listopada w Warszawie. Jednocześnie zasugerowano możliwość powrotu z "L4” przed wyznaczonym przez lekarza terminem. Odbiór tej propozycji był, delikatnie pisząc, bardzo różny. Ta informacja odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Padły wówczas jasne deklaracje od większości zdrowych policjantów, że otrzymane w ten sposób pieniądze przekażą na wybrany przez nich szczytny cel” – informują małopolscy policjanci.

Tak postąpili policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy 1000 zł brutto (820 zł netto) przekazali na cele charytatywne. I przelali pieniądze na konto jednej z fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzorak2

Podziel się opinią

Share
dzorak2
dzorak2
Więcej tematów