Trwa ładowanie...

Policjanci kupowali prace dyplomowe. Wyrok w Opolu

Siedmiu policjantów zostało uznanych winnych kupowania prac dyplomowych. Przed Sądem Okręgowym w Opolu zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Policjanci kupowali prace dyplomowe. Wyrok w OpoluŹródło: WP.PL
d3ceipf
d3ceipf

Po raz pierwszy sprawą funkcjonariuszy zajął się Sąd Rejonowy w Opolu. Mundurowym z komend w Opolskiem, Dolnośląskiem oraz Śląskiem zarzucono kupowanie cudzych prac, a następnie przedstawianie ich uczelniom jako własne.

Dzięki zdobytym w ten sposób dyplomom oskarżeni chcieli otrzymać awanse służbowe. Jeden z mężczyzn posłużył się kupionym dokumentem przy składaniu podania o pracę w policji.

Zobacz też: Afera gospodarcza w Policach

Decyzją sądu pierwszej instancji czterem policjantom warunkowo umorzono postępowanie karne na dwa lata. Trzej zostali ukarani grzywnami od 6 tys. do 8 tys. złotych, a jednego funkcjonariusza uniewinniono.

Sąd apelacyjny utrzymał wyroki czterech mężczyzn Trzem kolejnym zmienił karę, umarzając warunkowo postępowanie karne na dwa lata i nakładając grzywny od 7 tys. do 10 tys. zł. Sprawa policjanta, który został uniewinniony przez sąd pierwszej instancji, ma trafić do ponownego rozpatrzenia.

d3ceipf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ceipf
Więcej tematów