Trwa ładowanie...
d1dsrsd

Policjanci dotarli na Giewont. Trwają poszukiwania

Czwartkowa burza w Tatrach okazała się tragiczna w skutkach. Jest wielu poszkodowanych. Nie żyją cztery osoby, w tym dzieci. Policjanci nie przerywają działań na Giewoncie. Przede wszystkim będą szukać przedmiotów należących do poszkodowanych turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Druga doba działań małopolskich policjantów w Zakopanem
Druga doba działań małopolskich policjantów w Zakopanem (Małopolska Policja)
d1dsrsd

W czwartkowej burzy w Tatrach zginęły cztery osoby, rannych zostało ponad 150 osób. Ponadto wciąż poszukiwani są ludzie, których miejsca pobytu nie udało się ustalić.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przeszukują Giewont. Chcą przede wszystkim znaleźć przedmioty należące do poszkodowanych osób. W czwartek do późnych godzin nocnych pracowali przy identyfikacji osób rannych i tych, które zginęły. Wielu z nich nie miało przy sobie dokumentów.

W działania zaangażowanych jest mnóstwo funkcjonariuszy - ok. 140 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, a także Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i bliskich powiatów. Ściągnięto też śmigłowiec Black Hawk.

d1dsrsd

Zobacz także: Tragedia w Tatrach. Były minister wstrząśnięty: brak słów

Na miejscu są też policjanci, którzy panują nad ruchem, by pomóc pojazdom przewożącym osoby poszkodowane do okolicznych placówek medycznych. Wsparcia poszkodowanym i ich rodzinom udzielają policyjni psycholodzy.

d1dsrsd

Naczelnik TOPR Jan Krzysztof na konferencji prasowej zwrócił uwagę, że mimo słyszalnych w dużej odległości wyładowania, ludzie chodzili po górach. - To (burza - red.) nie było coś takiego strasznie nagłego. Turyści często lekceważą te sygnały - stwierdził jeden z ratowników.

Zobacz też: Tatry. Fatalne skutki burzy. Naczelnik TOPR: to jest absolutnie poza naszymi doświadczeniami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dsrsd

Podziel się opinią

Share

d1dsrsd

d1dsrsd
d1dsrsd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów