Trwa ładowanie...

Policjanci apelują o ostrożność na drodze w trakcie wyjazdów na cmentarze

W roku 2014 pomiędzy 31 października a 2 listopada na wielkopolskich drogach doszło do 14 wypadków, w których zginęły cztery osoby. Policjanci apelują, aby w trakcie drogi na groby swoich bliskich zachować szczególną ostrożność.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze w trakcie wyjazdów na cmentarzeŹródło: KWP w Poznaniu
dhatq71
dhatq71

Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu na drogach. Czas od 31 października do 2 listopada to trzy dni największego ruchu samochodowego na polskich drogach, kiedy to wszyscy staramy się dotrzeć na groby swoich najbliższych.

Jak co roku policjanci przeprowadzają akcję "Znicz", której celem jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Wzmożony ruch, do tego często mglista i deszczowa pogoda to czynniki zwiększające ryzyko kolizji i wypadków.

Ubiegły rok wielkopolscy policjanci oceniają jako względnie bezpieczny. Pomogły apele, aby na cmentarz wybrać się transportem publicznym zamiast samochodem, ale i tak nie obyło się bez wypadków, w tym niestety także śmiertelnych.

- W 14 wypadkach zginęły cztery osoby, a 14 zostało rannych; odnotowano również 226 kolizji drogowych - wylicza Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Podczas trzydniowych działań "Znicz 2014" wielkopolscy policjanci zatrzymali 98 nietrzeźwych kierujących, których jazda mogła zakończyć się tragicznie, mogła również zakończyć czyjeś życie - dodaje.

dhatq71

Policyjne działania już się rozpoczęły. Policjanci pełnią służbę w rejonie największych nekropolii w Wielkopolsce. Głównym zadaniem policjantów jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych. Sprawdzana jest także trzeźwość kierowców i właściwe używanie świateł zewnętrznych. Policjanci udzielają także informacji i czasowych zmianach w organizacji ruchu.

- Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych, co znacznie poprawia poziom ich bezpieczeństwa - wylicza Bednik.

Policjanci informują także, że w dniach 31 października w godz. od 18 do 22 oraz 1 listopada w godz. od 8 do 22 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dhatq71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhatq71
Więcej tematów