Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała nad morzem napastników, którzy w Poznaniu zaatakowali nożem przechodnia

• 10 kwietnia w Poznaniu dwaj napastnicy zaatakowali nożem przechodnia i ukradli mu portfel • Dwa tygodnie później udało się ich zatrzymać w jednej z nadmorskich miejscowości • Sprawcy zostali aresztowani i grozi im 12 lat więzienia
Share
Policja zatrzymała nad morzem napastników, którzy w Poznaniu zaatakowali nożem przechodnia
Źródło: KWP w Poznaniu
d1vvso0

10 kwietnia policjanci z komisariatu na Nowym Mieście w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się przy jednym z salonów samochodowych. Okazało się, że został on zaatakowany nożem przez dwóch napastników, którzy zabrali mu portfel.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, napastników znał z widzenia i był w stanie podać ich rysopis.

- Wytypowano osoby, które mogły odpowiadać za to przestępstwo. Już kilka dni później funkcjonariusze operacyjni z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto, dowiedzieli się że sprawcy tego zdarzenia przebywają w jednej z nadmorskiej miejscowości - wyjaśnia Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

d1vvso0

Funkcjonariusze ustalili dokładny adres, pod którym przebywają obaj mężczyźni. Dzięki temu udało się ich zatrzymać.

Obaj sprawcy usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i nakazał tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1vvso0

Podziel się opinią

Share
d1vvso0
d1vvso0
Więcej tematów