Trwa ładowanie...

Policja przez 18 lat poszukiwała go Europejskim Nakazem Aresztowania. Wpadł na rutynowej kontroli

Od 2003 roku trwały poszukiwania Polaka, za którym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania. 50-latek został zatrzymany za naszą zachodnią granicą przy współpracy polskich i niemieckich policjantów.

Share
Policja zatrzymała mężczyznę, który był poszukiwany przez 18 lat
Policja zatrzymała mężczyznę, który był poszukiwany przez 18 latŹródło: Policja Dolnośląska
d2s89ss

Mężczyzna, który w przeszłości zamieszkiwał w Przemkowie, w 2001 roku podczas transakcji samochodowej oszukał kontrahenta na kwotę 10 tysięcy marek niemieckich.

W 2002 roku zawarł on z kolei umowę z jedną z sieci telefonii komórkowej. Użył do tego podrobionych dokumentów. "Wszedł wtedy w posiadanie kultowego ówcześnie, jak i obecnie telefonu Nokia 3310 i ślad po nim zaginął" - poinformowała policja.

d2s89ss

Ukrywał się 18 lat. Wpadł podczas kontroli drogowej

Polak przez 18 lat był za to poszukiwany dwoma listami gończymi przez prokuratorów z Nowej Soli i Zielonej Góry. Wystawiono za nim również Europejski Nakaz Aresztowania.

Ukrywał się on poza granicami kraju, ale na jego trop wpadli polkowiccy funkcjonariusze, którzy przekazali niezbędne informacje policjantom z Niemiec.

Ustalenia te okazały się niezwykle trafne. "Niczego niespodziewający się mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej nieopodal swojego niemieckiego miejsca zamieszkania" - przekazała policja.

d2s89ss

"Ostatecznie 50-latek został poddany ekstradycji i trafił przed oblicze polskich organów sprawiedliwości" - dodały służby.

Źródło: Policja Dolnośląska

Zobacz także: Pościg za pijanym kierowcą. Funkcjonariusze musieli użyć broni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s89ss

Podziel się opinią

Share
d2s89ss
d2s89ss
Więcej tematów