Policja gotowa na przyjazd woodstockowiczów
Ponad tysiąc policjantów będzie zabezpieczać Przystanek Woodstock, który rozpocznie się 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Policjanci będą zabezpieczać i monitorować przejazd autobusami, samochodami i pociągami, kierować ruchem i dbać o bezpieczeństwo w mieście i na imprezie.
Wśród funkcjonariuszy znajdą się policjanci prewencji, ruchu drogowego, antyterroryści, pirotechnicy oraz policyjni negocjatorzy. Bezpieczeństwa uczestników strzec będą również policjanci kryminalni, którzy w zainstalowanym za główną sceną posterunku polowym przyjmować będą zgłoszenia łamania prawa podczas imprezy.
Lubuskich policjantów wspierać będzie około 300 mundurowych z Warszawy, Katowic, Szczecina, Poznania, Wrocławia i po raz pierwszy - ze Szkoły Policji w Słupsku - przekazała Justyna Migdalska z zespołu prasowego lubuskiej policji.
Nie zabraknie także funkcjonariuszy z Niemiec, których głównym zadaniem będzie pomoc uczestnikom imprezy zza zachodniej granicy. Do dyspozycji policjantów będzie śmigłowiec udostępniony przez KWP w Szczecinie.
Od czwartku zostanie otwarta wioska policyjna, gdzie uczestnicy festiwalu będą mogli otrzymać materiały profilaktyczne na temat przeciwdziałania przemocy, handlowi ludźmi, alkoholizmowi i narkomanii, bezpieczeństwa w komunikacji i ruchu drogowym, bezpieczeństwa w sieci, tolerancji i ochrony mienia. Woodstockowicze będą też mogli tam skorzystać z alkomatów.
Podczas zbliżającej się edycji festiwalu na dwóch scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców. Wystąpią m.in. The Prodigy (w czasie koncertu specjalne laserowo-świetlne widowisko), Plateau-Projekt Grechuta, Łąki Łan, Helloween, Airbourne i Arka Noego. Z okazji 30-lecia legendarnej grupy Republika i dziesiątej rocznicy śmierci jej wokalisty Grzegorza Ciechowskiego zaplanowano też koncert "Przystanek Republika".
Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.