Trwa ładowanie...

Polexit. Jest decyzja PiS. Przyjęto uchwałę ws. przynależności Polski do Unii Europejskiej

Podczas środowego posiedzenia Komitet Polityczny PiS przyjął uchwałę ws. przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP – poinformowała rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska.

Share
Polexit. Jest decyzja PiS
Polexit. Jest decyzja PiSŹródło: EASTNEWS, fot: Piotr Molecki
d2cgaop

Po zakończeniu środowego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS, Anita Czerwińska przekazała dziennikarzom, że podjęto dwie uchwały.

- W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiają się kłamliwe informacje na temat stanowiska PiS w sprawie przynależności Polski do UE postanowiliśmy uchwałą Komitetu Politycznego odnieść się do tego – powiedziała rzeczniczka.

Uchwała – dodała – nosi tytuł "W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP".

d2cgaop

Polexit? "Chcemy, żeby Polska była członkiem Unii Europejskiej"

W uchwale – wskazała Czerwińska – wykluczono możliwość polexitu. Jak dodała totalna opozycja przypisuje ugrupowaniu "coś czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy". - To po prostu nie ma odzwierciedlenia w faktach. Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim – mówiła.

- Chcemy, żeby Polska była członkiem Unii Europejskiej i pozostała państwem suwerennym – dodała.

Czerwińska podkreśliła, że w uchwale odniesiono się też do tego, że UE potrzebuje głębokich zmian. W tym kontekście wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy. - Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny nurt; nurt, plan reform Unii Europejskiej, który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli. Chcemy żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała – mówiła.

Paweł Szrot: prezydent jest zwolennikiem obecności Polski w Unii Europejskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cgaop

Podziel się opinią

Share
d2cgaop
d2cgaop
Więcej tematów