ycipk-2zfho0

Polcon 2015 - święto miłośników fantastyki w Poznaniu

W najbliższych dniach do Poznania przyjadą miłośnicy fantastyki z całe Polski. W programie konwentu Polcon są turnieje w gry planszowe i fabularne, spotkania z autorami książek i komiksów, prelekcje, pokazy i warsztaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polcon 2015 - święto miłośników fantastyki w Poznaniu
(Urząd Miasta Poznania)
ycipk-2zfho0

Corocznym największym świętem fantastyki w Poznaniu jest oczywiście rozrastający się z roku na rok Pyrkon, ale tym razem stolica Wielkopolski będzie gospodarzem także konwentu Polcon, który każdego roku odbywa się w innym mieście. Trzydziesta jubileuszowa edycja odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w dniach od 20 do 23 sierpnia.

- Dzięki wspólnym wysiłkom zamierzamy sprawić, by wszyscy odwiedzający politechnikę w Poznaniu wyszli z imprezy w pełni usatysfakcjonowani - zapowiadają organizatorzy - Mamy nadzieję, że jubileuszowa odsłona Polconu zakończy się sukcesem i będzie godnym zwieńczeniem budowanej od 30 lat historii fantastyki w naszym kraju – dodają.

Czterodniowy program imprezy jest bardzo bogaty i obejmuje bardzo różne gatunki szeroko pojmowanej fantastyki. Swoje miejsce znajdą tutaj miłośnicy literatury, komiksów, gier, RPG, mangi itd.

ycipk-2zfho0

Na Polconie będzie można osobiście spotkać wielu wybitnych twórców, m.in. Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera, Maję Lidię Kossakowską, a gośćmi honorowymi będą Wojciech Siudmak i Jarosław Grzędowicz.

Jednym z ważniejszych miejsc konwentu będzie tzw. Games Room, czyli pomieszczenie przygotowane z myślą o miłośnikach gier planszowych i karcianych. To tutaj odbędą się Mistrzostwa Polski w takie gry jak „Splendor”, „Carcassonne” i „Neuroshimę Hex”.

Impreza rozpocznie się w czwartek, 20 sierpnia o godz. 16. W piątek i sobotę wszystkie wydarzenia będą odbywać się w godzinach od 10 do 21.30. Konwent zakończy się w niedzielę o godz. 16.

Czterodniowa akredytacja kosztuje 70 zł, bilety na poszczególne dni kosztują 15 lub 25 zł.

ycipk-2zfho0

Więcej informacji i szczegóły programu można znaleźć na stronie www.polcon2015.org.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2zfho0

ycipk-2zfho0
ycipk-2zfho0