Trwa ładowanie...
d1jc8ss

Polcon 2015 - święto miłośników fantastyki w Poznaniu

W najbliższych dniach do Poznania przyjadą miłośnicy fantastyki z całe Polski. W programie konwentu Polcon są turnieje w gry planszowe i fabularne, spotkania z autorami książek i komiksów, prelekcje, pokazy i warsztaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polcon 2015 - święto miłośników fantastyki w Poznaniu
(Urząd Miasta Poznania)
d1jc8ss

Corocznym największym świętem fantastyki w Poznaniu jest oczywiście rozrastający się z roku na rok Pyrkon, ale tym razem stolica Wielkopolski będzie gospodarzem także konwentu Polcon, który każdego roku odbywa się w innym mieście. Trzydziesta jubileuszowa edycja odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w dniach od 20 do 23 sierpnia.

- Dzięki wspólnym wysiłkom zamierzamy sprawić, by wszyscy odwiedzający politechnikę w Poznaniu wyszli z imprezy w pełni usatysfakcjonowani - zapowiadają organizatorzy - Mamy nadzieję, że jubileuszowa odsłona Polconu zakończy się sukcesem i będzie godnym zwieńczeniem budowanej od 30 lat historii fantastyki w naszym kraju – dodają.

Czterodniowy program imprezy jest bardzo bogaty i obejmuje bardzo różne gatunki szeroko pojmowanej fantastyki. Swoje miejsce znajdą tutaj miłośnicy literatury, komiksów, gier, RPG, mangi itd.

d1jc8ss

Na Polconie będzie można osobiście spotkać wielu wybitnych twórców, m.in. Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera, Maję Lidię Kossakowską, a gośćmi honorowymi będą Wojciech Siudmak i Jarosław Grzędowicz.

Jednym z ważniejszych miejsc konwentu będzie tzw. Games Room, czyli pomieszczenie przygotowane z myślą o miłośnikach gier planszowych i karcianych. To tutaj odbędą się Mistrzostwa Polski w takie gry jak „Splendor”, „Carcassonne” i „Neuroshimę Hex”.

Impreza rozpocznie się w czwartek, 20 sierpnia o godz. 16. W piątek i sobotę wszystkie wydarzenia będą odbywać się w godzinach od 10 do 21.30. Konwent zakończy się w niedzielę o godz. 16.

Czterodniowa akredytacja kosztuje 70 zł, bilety na poszczególne dni kosztują 15 lub 25 zł.

d1jc8ss

Więcej informacji i szczegóły programu można znaleźć na stronie www.polcon2015.org.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1jc8ss

d1jc8ss
d1jc8ss
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów