Trwa ładowanie...
d1wcswe

Polak zakładnikiem nigeryjskich piratów

Inżynier Tomasz Andrałojć od prawie tygodnia
jest w niewoli u piratów grasujących po rozlewiskach delty Nigru -
informuje "Gazeta Wyborcza". W ciągu ostatnich kilku tygodni
piraci uprowadzili tam kilkunastu cudzoziemców.

d1wcswe
d1wcswe

Pan Andrałojć przebywał w Nigerii od kilku lat. Pracował w miejscowych firmach obsługujących działające tu koncerny naftowe. Podobną pracę w nigeryjskich firmach wykonuje wielu polskich inżynierów - mówi ambasador Polski w Abudży Grzegorz Waliński.

Według jego informacji nigeryjska policja już wie, gdzie porywacze przetrzymują Polaka i innych zakładników.

Tomasz Andrałojć został porwany w zeszłą niedzielę w klubie nocnym "Goodfellas" w Port Harcourt, naftowej stolicy Nigerii i delcie Nigru - relacjonuje gazeta. Klub "Goodfellas" cieszy się wielką popularnością wśród cudzoziemców pracujących w delcie Nigru w koncernach naftowych.

Tamtej nocy Polak bawił się w towarzystwie dwóch Brytyjczyków i Irlandczyka. Dochodziła północ, gdy do lokalu wpadło kilku mężczyzn w mundurach i z karabinami w dłoniach. Taksówkarz George Ani twierdził, że widział co najmniej 10 napastników. Wpadli do środka, strzelając w powietrze i krzycząc. Nie mieli nawet zamaskowanych twarzy - opowiadał. Po chwili wypadli, wyciągając ze środka kilku białych - dodaje.

d1wcswe

Dziennik informuje, że porwania cudzoziemców dla okupu i podkradanie z rurociągów ropy wydobywanej z delty Nigru stanowią jedno z głównych źródeł zarobku działających tam pirackich szajek. W tym roku polowania na obcokrajowców w delcie Nigru stały się jednak plagą. Od początku roku porwano ponad pół setki cudzoziemców.

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że piraci nie robią krzywdy jeńcom. Przeciwnie - starają się, żeby im włos z głowy nie spadł, a czas w niewoli się nie dłużył. (PAP)

d1wcswe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wcswe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj